Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Joni Wiman vítězem seriálu GRC 2014!

6.11.2014 | Autor: Petr Šulčík
Joni Wiman vítězem seriálu GRC 2014!
Ani vítězství v posledním podniku Global Rallycross Championship 2014 v Las Vegas nestačilo Kenu Blockovi k zisku titulu. Ten získal druhý Joni Wiman.

Finský jezdec Joni Wiman je po Toomasi Heikkinenovi druhým Finem, který dokázal získat titul v seriálu Global Rallycross Championship. Wiman loni získal titul v kategorii Lites, letos ovládl nejsilnější divizi SuperCars. V posledním díle seriálu v Las Vegas sice dokázal vyhrát americký jezdec Ken Block, titul ovšem získal druhý v cíli Joni Wiman. Na třetím místě závod dokončil Bucky Lasek, před Scottem Speedem, který jel poprvé s novým vozem VW Beetle Supercar. První šestici uzavřeli Sverre Isachsen s Tannerem Foustem. V kategorii Lites zvítězil posedmé v sezoně Mitchell DeJong před Andresaem Bakkerudem, který závod využil jako přípravu před nadcházejícím podnikem mistrovství světa v Argentině.

Výsledky GRC 2014 - Las Vegas:

1. Ken Block (USA), Ford Fiesta Mk7
2. Joni Wiman (FIN), Ford Fiesta Mk7
3. Bucky" Lasek (USA), Subaru Impreza GR
4. Scott Speed (USA), VW Beetle
5. Sverre Isachsen (N), Subaru Impreza GR
6. Tanner Foust (USA), VW Beetle

Konečné pořadí:

1. Joni Wiman (FIN), 381
2. Ken Block (USA), 376
3. Scott Speed (USA), 344