Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Jaroslav Vančík - hodnocení sezony 2012

11.02.2013 | Autor: Petr Šulčík
Jaroslav Vančík - hodnocení sezony 2012
Bývalý rallyový jezdec se má za sebou první rok v rallycrossu.

Má za sebou premiérovou sezonu v rallycrossu. A jako nováček si rozhodně nepočínal. Sezonu začal skvělým pátým místem v Anglii a dobře si počínal také na dalších podnicích. Škoda jen, že se ve druhé polovině sezony zúčastnil pouze závodu v Belgii. I proto má bývalý rallyový jezdec Jaroslav Vančík ze svého prvního roku v nové disciplíně smíšené pocity.
"Nakonec kvůli mému pracovnímu vytížení sezona nedopadla z hlediska konečného umístění moc dobře. Přesto se mi podařilo zajet několik dobrých dílčích výsledků, ze kterých mám radost. Poznal jsem nové tratě, nasbíral jsem cenné zkušenosti, které budu chtít v příštích letech využít. Konkurence v mistrovsví Evropy je obrovská. Jak jezdecky, tak po technické stránce. Dá se říct, že jsem z toho byl až zaskočen. Z odjetých závodů na mě největší dojem udělalo Maďarsko. To je okruh jak má být, s horizonty, převýšením, rychlými a také technickými pasážemi. Naopak mi nevyhovovalo Rakousko," řekl Vančík.

ME 2012 - Maďarsko

Přes zimu chce zlínský jezdec dostavět nový speciál pro divizi Super 1600. Jde o Citroën C2 a Vančík by s ním rád odjel opět několik závodů mistrovství Evropy. První testy nového auta jsou naplánovány  na březen. "Pracovali jsme na něm celou minulou sezonu. Situaci komplikuje vstup promotéra do mistrovství Evropy a především zdražení startovného. Propagace je do budoucna určitě dobrý nápad, ale na za cenu zdražování, to určitě příliv jezdců nepřinese. Uvidíme kolik závodů budeme schopni odjet. V úvahu připadá také účast v novém seriálu European rallycross challenge. Bude to pro nás těžší sezona, protože si budeme muset auto servisovat a připravovat sami. V tom jsem to měl loni jednoduché, že jsem se nemusel praktcky o nic starat. Auto bylo vždy perfektně připravené," chválí si Vančík spolupráci s týmem CB motorsport.
Naposledy se Jaroslav Vančík svezl na závěrečném závodě mistrovství republiky v Sosnové. Jak viděl úroveň mistrovství republiky? "Konkurence na tomto  závodě nebyla v naší divizi špatná, ale to byla spíše výjimka v loňské sezoně. V rally hodně jezdců žehrá nad nedostatkem financí, proto si myslím, že právě rallycross by pro ně mohl být zajímavý. Rozhodně není tak finančně a časově náročný ve srovnání se soutěžemi. Ať už v rámci mistrovství ČR nebo Evropy."

ME 2012 - Norsko

Přestože času neměl opravdu nazbyt, po téměř třech letech se opět objevil na startu rally. V rámci Star rally historic se s nově repasovaným vozem Lada VFTS postavil na start domácí Barum rally. A dokonce se mu pařilo zvítězit, když od poroty získal nejvíce bodů a porazil populárního Itala Paola Dianu. Na sedadle spolujezde měl svou přítelkyni Kateřinu Trojanovou. "Bral jsem to především jako pobavení diváků a domácích fanoušků, před kterými jsem dlouho nestartoval. Soutěž jsem si užil, jízda s vozem s pohonem zadní napravy mě hodně bavila. Jestli se někde ukážu také v příštím roce, zatím nevím," uzavřel Jaroslav Vančík.

Na ukázku fotografie ze stavby nového vozu

Vančík - C2 - stavba

Onboard videa ze závodů v Maďarsku a v Belgii