Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Telegraficky z Evropy

16.02.2013 | Autor: Petr Šulčík
Telegraficky z Evropy
Přípravy na nadcházející sezonu jsou v plném proudu. Příštím víkend je v plánu oficiální test v anglickém Lydden Hillu.

Stejně jako v Česku se na nadcházející sezonu evropského rallycrossu připravují také ostatní jezdci po celé Evropě. Pojďme se podívat, jak to s přípravami vypadá v několika evropských týmech.

Dánský jezdec Ulrik Linnemann, jeden z nejrychlejších jezdců v divizi Super 1600, volí pro letošní rok omezený program. "Mým plánem pro letošní rok je návrat do dánského šampionátu a v něm zisk titulu. Navíc pojedeme v rámci IMG FIA European rallycross championship v Norsku a ve Švédsku. Bohužel nepodařilo se nám sehnat dostatek finančních prostředků k účasti v kompletním mistrovství Evropy. Je to škoda, protože podle mého názoru jsem mohl mít letos velkou šanci na vítězství. Doufám, že seženeme sponzora pro rok 2014 a vrátíme se do "hry"," řekl Linnemann.

Zisk titulu v divizi Super 1600 je cílem Švéda Erica Färéna, který bude pokračovat s vozem Citroën C2 týmu Hansen motorsport. "Je to po mě velká motivace. Rád bych využil podmínek, které mám a získal titul. Nic jiného mě nezajímá. Auto bylo kompletně rozebráno, provedli jsme některé změny, kterým věříme a doufáme, že posunou vůz dále," prohlásil Färén, který byl zařazen do švédské reprezentace a bude tak podporován švédskou federací automobilového sportu.

ME 2012 - Rakousko

Další Švéd Robin Larsson chce rovněž útočit na titul divize TouringCars. "Máme v plánu odjet kompletní sezonu. Kvůli změnám v kalendáři se ovšem sezona hodně prodraží. Nelíbí se mi zrušení dvojzávodů, takhle budeme muset absolvovat dlouhé cesty jen kvůli jedinému závodnímu víkendu. Přesto je mým cílem zisk titulu mistra Evropy, zůstáváme u stejného auta jako loni. Doufám, že to pro mě bude dobrá sezona."

ME 2012 - Švédsko

Nizozemský jezdec Jos Kuypers přes zimu dostavěl nový vůz Ford Focus Mk3. V plánu má především účast v nizozemském a holandském mistrovství. "Prvotním cílem je zisk belgického a nizozemského titulu. Teprve poté uvidím jestli se zúčastním také některého podniku mistrovství Evropy," uvedl Jos Kuypers.

Jos Kuypers

Náš spolupracovník Mark Szerenyi vyrazil v minulém týdnu do Švédska, kde kromě návštěvy podniku mistrvovství světa v rally navštívil také dílny týmu Petera Hedströma, kde se pilně pracuje na vozech Škoda Fabia pro tuto sezonu.

Hedström

Hedström_1

Švédskou rally si nenechal ujít ani čtrnáctinásobný mistr Evropy Kenneth Hansen se synem Timmym, kterého čeká  premiérová sezona v evropském šampionátu.

Hansen

Na závěr obrázek z Portugalska. Takto to zatím vypadá na okruhu Montalegre, kde se pojede v dubnu druhý podnik IMG FIA European rallycross championship.

Montealegre