Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Švédsko z českého pohledu

6.07.2015 | Autor: Petr Šulčík
Švédsko z českého pohledu
I ve čtvrtém závodě mistrovství Evropy divize Super 1600 čeští jezdci bodovali. Ke spokojenosti mají ovšem daleko.

Ondřej Smetana začal víkend šestým místem v úvodní rozjížďce. Kvůli kolizi po startu se Staponkusem skončil ve druhé na jedenáctém místě. Ideálně neprobíhali ani další jízdy. "Ve čtvrté rozjížďce jsem čekal, že ji po havárii Linnemanna zastaví a ztratil tak několik vteřin. S kvalifikací jsem nebyl moc spokojen," zhodnotil Ondřej Smetana.

MS 2015 - Švédsko

Do semifinále se probojoval z desátého místa. Tam skončil čtvrtý, ale po vyloučení Dubourga postoupil do závěrečné finálové jízdy. Po startu z poslední řady se dostal na třetí místo. V závěru prvního kola ovšem musel kvůli technickému problému zastavit. Finále nakonec s obtížemi dokončil na šestém místě. "Projevila se závada na elektronice," popsal problém český jezdec. "Od Švédska jsem po loňském výsledku očekával víc, ale okolnosti byly tentokrát proti. Nyní nás čeká delší pauza, ve které se musíme co nejlépe připravit na další závody," dodal.

MS 2015 - Švédsko

Druhý český zástupce Pavel Vimmer neodjížděl ze Švédska spokojený. Hlavním důvodem byly technické problémy, které ho provázely. Nakonec skončil se ziskem dvou bodů na patnáctém místě. "Po volných trénincích se na našem voze vyskytly technické problémy s motorem, které jsme nebyli schopni celou sobotu odstranit. Až čtvrtou nedělní rozjížďku jsem jel naplno, ale to na postup do semifinále nestačilo. Na autě nás během letní přestávky čeká hodně práce. Švédským závod, který patří k vrcholům sezony opět nezklamal - fantastická divácká kulisa a organizace závodu," uvedl Pavel Vimmer.

Mistrovství Evropy divize Super 1600 má nyní dvouměsíční přestávku. Dalším závodem bude Francie, na okruhu Lohéac pojede první zářijový víkend.