Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

České stupně vítězů v Höljes

5.07.2016 | Autor: Petr Šulčík
České stupně vítězů v Höljes
Stejně jako v předchozím závodě v Anglii se český jezdec probojoval na stupně vítězů divize Super 1600. Tentokrát skončil třetí Ondřej Smetana.

Ve třetím letošním závodě mistrovství Evropy divize Super1600 se na start postavili opět čtyři čeští zástupci. Z kvalifikace se do závěrečných semifinálových a finálových jízd probojovali Pavel Vimmer a Ondřej Smetana. Ten skončil nakonec třetí.

MS 2016 - Švédsko

"Na to, že mi to v prvních dvou dnech příliš nešlo, je to perfektní výsledek. Ve finále se mi podařil start, ale přes soupeře před sebou jsem toho moc neviděl. Po průjezdu joker lapem jsem se dostal za Baumanise, který mi svou chybou otevřel cestu ke třetímu místu. Závod byl vzhledem k počasí hodně náročný. Důležité jsou především starty, které se mi v pátek nedařily a výsledek tomu odpovídal," uvedl Ondřej Smetana.

MS 2016 - Švédsko

Pavel Vimmer se vyrovnanými kvalifikačními časy dostal do první řady semifinálové jízdy. Povedla se mu zejména ta poslední, ve které skončil třetí. "Závod hodně ovlivnilo počasí, v kvalifikacích to byl velký boj. Semifinále jsem zkazil vlastní chybou. Ráno ve warm-upu jsem zkusil suché pneumatiky a zdálo se mi, že auto vůbec nemá grip. Proto jsem na semifinálovou jízdu nasadil mokré gumy. Vůbec se mi ovšem nepodařil start a ještě k tomu jsem před nájezdem na skok udělal drobnou chybu. Systém závodu roztažený do tří dnů se mi moc nelíbí, člověk se vůbec nedostane do tempa. Uvidíme ve Francii, kde opět konkurenci zkvalitní domácí jezdci," uvedl Pavel Vimmer, který celkově obsadil osmé místo.

MS 2016 - Švédsko

Josef Šustovi utekl postup do semifinále o dvě pozice (14. místo). "Na tomto okruhu jsem už před několika lety jel, ale úplně s jiným autem. Tato zkušenost mi příliš nepomohla. Dělal jsem hodně chyb, které měl stály postup do semifinále," prohlásil Šusta.

MS 2016 - Švédsko

Václav Veverka zůstal po semifinálové účasti v Anglii tentokrát mimo nejlepší dvanáctku. Mohla za to především třetí kvalifikace, kterou kvůli technickému problému s poloosou nedokončil. "Do švédského Höljes jsem se velice těšil i přesto, že jsem věděl, že to nebude nic lehkého. Trať je složitá a v kombinaci s počasím, které panovalo bylo téměř nereálné napoprvé zajet dobrý výsledek. Bohužel nás ke všemu ve třetí kvalifikaci potkala technická závada a víkend pro nás skončil na šestnáctém místě. S výsledkem moc spokojený nejsem a o to víc se těším na příští závod do Francie. Také děkuji celému týmu za skvěle zvládnuté situace, do kterých jsme se ve Švédsku dostali."