České zastoupení v mistrovství Evropy se v tomto roce rozšíří. Premiéra s nově postaveným vozem Audi A1 v divizi RX3 čeká na Jana Dvořáka. V loňském roce startoval v rallycrossu sporadicky a věnoval se především motokárám. "Všechno je nyní ještě ve fázi přípravy, jakmile to počasí dovolí, čekají nás první testovací jízdy, v úvahu přichází i nějaký zónový závod. Chci být co nejlépe připravený. Loni jsem v rallycrossu téměř nestartoval. Jedním z důvodů byla špatná účast v divizi Super 1600, ať už v zóně nebo republice," vysvětlil Jan Dvořák.
Loňskou sezonu absolvoval republikové mistrovství v kartingu v kategorii KZ2. "V motokárách jsem mohl dál zlepšovat jezdecké dovednosti, volbu stopy, souboje se ostatními jezdci, kterých je více dost. Proto je v plánu pokračovat i letos. I když jsem v rámci divize Super1600 mnoho závodů zatím neodjel, často jsem dnes už bývalý vůz Škoda Fabia testoval," uvedl Jan Dvořák. V závěru sezony několikrát usedl i za volant čtyřkolky Mitsubishi Lancer.
Rallycrossový evropský šampionát prošel přes zimu několika změnami v pravidlech, přibyly nové kategorie a rozšířen byl také kalendář. "Bude to pro mě a také pro celý tým nová zkušenost. Očekáváme, že po zařazení závodu v Lohéacu, přibude také několik francouzských jezdců a určitě bude větší konkurence než v minulých sezonách. Přáním je se v co nejvíce závodech probojovat až do finálových jízd. Ale bude to záležet na mnoha okolnostech, hlavně jak bude fungovat auto, protože všechno bude nové," říká Jan Dvořák.
Vůz stavěl a připravuje tým ABmotorsport Jana Ratajského. Realizace začala po konci sezony 2024. "Vycházeli jsme ze zkušeností z našich fabií, přední náprava je z Fabie S2000, zadní je pevná. U Audi se lépe pracuje s vyvážením hmotnosti, vzhledem k tomu, že je to třídveřová kastle. Až na pár drobností je nyní auto připraveno k prvním testům," představil některé technické detaily Jan Ratajský.


