Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Mistrovství světa startuje v Abu Dhabí!

3.04.2019 | Autor: Petr Šulčík
Mistrovství světa startuje v Abu Dhabí!
Bez obhájce titulu mistra světa z posledních dvou let Johana Kristofferssona začne v závěru týdne v Abu Dhabí světový šampionát.

Bez suveréna posledních dvou sezon Johana Kristofferssona začíná sezona mistrovství světa. Kdo se po deseti závodech bude radovat z titulu? Favoritů je na startu dost. K těm hlavním se řadí především Timmy Hansen a Andreas Bakkerrud. Ekströmův tým EKS s vozy Audi S1 do letošních soubojů vůbec zasáhnout neměl. Nakonec uvidíme tři vozy švédského týmu. V nově zformovaném týmu Monster Energy Cartel pojede právě Andreas Bakkerud společně s navrátilcem Liamem Doranem. Bakkerud s Doranem v jednom týmu v roce 2013 v nejvyšší kategorii rallycrossu začínal. Se třetím vozem se poprvé ve své kariéře zúčastní kompletního světového šampionátu Maďar Krisztián Szabó, který má na svém kontě dva evropské tituly v divizi Super 1600 a loni odjel dva závody právě s Audi.

MS 2019 - Abu Dhabí

Tým Hansen Motorsport spojil síly Maxem Pucherem a v mistrovství světa budou pokračovat jak Timmy Hansen tak jeho bratr Kevin. Pojedou s loňskými vozy Peugeot 208 WRX. Hned se čtyřmi vozy na startu bude stát Renault a tým GC Kompetition. Vedle Guerlaina Chicherita usedne do vozu Renault Mégane R.S. RX Anton Marklund. V dalších dvou vozech Renault Clio R.S. RX se kompletního šampionátu zúčastní Cyril Raymond a Guillaume de Ridder, kteří pojedou pod hlavičkou GCK Academy. Chicherit jako šéf týmu dává šanci mladým jezdcům, kteří se prosadili v šampionátu kategorie RX2. Litevský tým Esmotorsport vsadil na domácího mladého talentovaného jezdce. Ve voze Škoda Fabia WRX se představí loňský mistr Evropy divize Super 1600 Rokas Baciuška, který dostal přednost před dalšími jezdci, kteří vůz testovali.

Baciuška

Už dříve potvrdil svůj program Grönholmův tým GRX, který bude pokračovat s vozy Hyundai i20 ve stejné sestavě s Niclasem Grönholmem a Timurem Timerzyanovem. V několika závodech tým doplní úřadující mistr Evropy divize Supercar Renis Nitišs, poprvé právě v Abu Dhabí  Zapomenout nesmíme ani na Timo Scheidera, který v minulosti už několikrát překvapil. Tým Stard Rakušana Mannfreda Stohla nasadí do všech závodů Janise Baumanise. Vedle něj se budou střídat Jani Paasonen (minimálně pět závodů) a Jere Kalliokoski s Paulem Tryem. Výzvou bude další nová trať na okruhu formule 1. Závod můžete celý sledovat na youtubovém profilu FIA World Rallycross. V Abu Dhabí je o dvě hodiny více než u nás.

Odkaz na živé vysílání - youtube.com 

Seznam přihlášených jezdců - MS 2019 - Abu Dhabí (SAE)