Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Hansenova první výhra

23.08.2015 | Autor: Petr Šulčík
Hansenova první výhra
Timmy Hansen se dočkal svého prvního letošního vítězství, když vyhrál osmý závod MS v Norsku.

Švédský jezdec Timmy Hansen zvítězil ve finálové jízdě osmého závodu mistrovství světa v norském Hellu. Švéd ovládl finále stylem start-cíl, úspěšný víkend týmu Peugeot Hansen potvrdil druhým místem Davy Jeanney. Třetí místo je velkým úspěchem Robina Larssona, čtvrtý skončil Alx Danielsson s dalším vozem Audi. Finále nedokončil Per Gunnar Andersson a Timur Timerzyanov.

Zajímavé souboje nabídly už semifinálové jízdy. První z nich ozdobilo několik soubojů. Hned po startu vytlačil Nitišs v joker lapu Jeanneyho, následně mezi sebou bojovali také Marklund s Larssonem a Henning Solberg s Nitišsem. A přesto, že Jeanney odjížděl z první zatáčky poslední dokázal z druhého místa za týmovým kolegou postoupit. Třetí skončil Larsson. Druhé semifinále bylo ještě dramatičtejší než to první. Jezdci si nedarovali vůbec nic. Hned ve druhém kole mezi sebou kolidovali Petter Solberg a Timur Timerzyanov. Ruský jezdec následně ještě šel přes střechu po souboji s Ekströmem. V cíli byl první Per Gunnar Andersson před Alxem Danielssonem. Třetí místo po problémech ostatních získal Timerzyanov.

Finálovou jízdu evropského mistrovství divize Super Car ovládl Tommy Rustad. Dobře zvoleným joker lapem hned v prvním kolem získal druhé místo Joni - Pekka Rajala, na třetím místě skončil Janis Baumanis. Z druhého místa po startu musel v prvním kole kvůli technické závadě odstoupit Frode Holte.

MS 2015 - Norsko

Divizi Touring Car vyhrál Christian Sandmo, před Fredrikem Salstenem, který se díky tomuto umístění raduje z letošního titulu mistra Evropy této divize. Třetí skončil v Norsku Kjetil Larsen. V kategorii RX Lites se z vítězství radoval Thomas Bryntesson před Kevinem Hansenem a Kevinem Erikssonem.

MS 2015 - Norsko

Přehled výsledků - Norsko 2015 - Hell