Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Kdo zastaví Peugeot?

24.08.2015 | Autor: Petr Šulčík
Kdo zastaví Peugeot?
Tým Peugeot Hansen si v Norsku připsal další vítězství, třetí z posledních čtyř závodů.

Osmý závod mistrovství světa v norském Hellu nabídl zajímavou podívanou. Vítězství v jednotlivých rozjížďkách si připsali Petter Solberg a Timmy Hansen. V semifinále a finále už bylo duo Peugeotu nedostižné a Timmy Hansen získal své první letošní vítězství. "Konečně jsem se dočkal. Bylo to dlouhé čekání na výhru. Auto doslova létalo celý víkend a jízdu jsem si užíval. Zvolili jsme bezpečnou strategii v průběhu rozjížděk. Zlepšujeme se každý závodní víkend. Těším se do Lohéacu, který patří k mým oblíbeným okruhům a pro Peugeot to bude domácí závod, " radoval se v cíli Timmy Hansen. Skvělý víkend týmu Peugeot Hansen potvrdil druhým místem Davy Jeanney. 

Třetí místo je odměnou za skvělý víkend pro Robina Larssona. "Poslední závody pro mě byly noční můrou. Vůbec se mi nedařilo. Během tohoto víkendu jsem zajížděl vyrovnané časy a všechno šlo hladce. Z poslední řady semifinále jsem neměl co ztratit. Děkuju celému týmu, který odvedl výbornou práci a třetí místo je pro nás velká odměna," prohlásil Robin Larsson.

MS 2015 - Norsko

Norské finále mělo trochu netradiční účast. Alx Danielsson zopakoval čtvrté místo Tommyho Rustada z Kanady a podruhé za sebou vybojoval pro tým All-Inkl.com finálovou účast. "Když jsem jel na první závod do Portugalska, neměl jsem žádné zkušenosti z rallycrossem. Znal jsem ho pouze z televize. Dnes je to pro mě velký den a velmi si vážím tohoto výsledku," řekl Alx Danielsson. Páté místo obsadil Per Gunnar Andersson a šesté Timur Timerzyanov. Ruský jezdec v posledních závodech podává zlepšené výkony a i přes to, že se v semifinále otočil přes střechu vybojoval postup do finále.

MS 2015 - Norsko

Vedoucí jezdec mistrovství světa Petter Solberg opět neprolomil domácí smůlu a na vítězství nedosáhl. Podruhé za sebou skončil už v semifinále. "Jsem z toho smutný. Do semifinále jsem startoval z nejlepší místa a pak vedl. Zejména pro pořadatele a hlavně pro diváky je špatné, že na startu finále nestál ani jeden z norských jezdců," uvedl zklamaný Petter Solberg. Jeho náskok v čele šampionátu se opět zmenšil. Úřadující mistr světa si ovšem uvědomuje, že není důležité jen vítězit, ale sbírat body v rozjížďkách a dojíždět do cíle.

MS 2015 - Norsko

V semifinále skončili po defektu naděje Mattiase Ekströma, jeho týmového kolegu Antona Marklunda zastavila v cestě za jeho prvním letošním finále drobná chyba. Neuspěli ani jezdci týmu OMSE Andreas Bakkerud (ulomené kolo) a Reinis Nitišs. Johan Kristoffersson do semifinále kvůli poškozenému vozu vůbec nenastoupil (nahradil ho Andersson).

MS 2015 - Norsko

Tommy Rustad se vítězstvím v rámci evropského šampionátu divize Super Car dostal do průběžného vedení. Do konce zbývají dva závody ve Španělsku a v Itálii. Poslední závod rozhodl o titulu mistra Evropy v divizi Touring Car, který získal Fredrik Salsten. V kategorii RX Lites zvítězil Thomas Bryntesson. Sérii této divize vede Kevin Hansen, který v Norsku skončil druhý.