Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Sněhové Höljes

7.02.2015 | Autor: Petr Šulčík
Sněhové Höljes
Po zrušeném závodě v Örebro začala na populární trati v Höljes švédská rallycrossová série Rally X on Ice. V prvním závodě zvítězil Sebastian Eriksson.

Rallycross na sněhu láká celou řadu jezdců. Na skvěle připravené trati v Höljes nechyběl ani legendární Per Eklund, závodu se zúčastnil také Thomas Rådström, dlouholetý účastník mistrovství světa v rally a člen továrních týmu Mitsubishi, Citroën a Ford. Nechyběli ani rallycrossoví jezdci současnosti. Andreas Bakkerud, Sebastian Eriksson, Janis Baumanis nebo Joni Wiman. Historický Ford Escort Mk II otestoval před nadcházející Švédskou rally Petter Solberg. V této kategorii startoval také Stig Blomqvist, Olle Arnesson nebo Stig - Olov Walfridson.

Rally X on Ice - Höljes

Rally X on Ice - Höljes

Atraktivní závod, ve kterém jezdci startují ve vozech RX Lites, vyhrál Sebastian Eriksson před Richardem Göranssonem a Joni Wimanem. Příští týden je na programu další závod. V rámci Švédské rally, druhého podniku WRC, se pojede na dostihové dráze v Karlstadu. A mezi přihlášenými jezdci je také další legendární jezdec, dvojnásobný mistr světa v rally Marcus Grönholm.

Rally X on Ice - Höljes

Rally X on Ice - Höljes

Rally X on Ice - Höljes

foto: facebook Rally X