Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Gajdoš ještě letos s vozem Ford Focus

2.04.2021 | Autor: Petr Šulčík
Gajdoš ještě letos s vozem Ford Focus
Slovenský jezdec bude i letos pokračovat v nejsilnější divizi SuperCars s vozem Ford Focus ve vybraných závodech českého a zónového mistrovství. Koncem roku možná dojde na novou fiestu.

Další sezonu v divizi SuperCars s vozem Ford Focus za sebou má mladý slovenský jezdec Marián Gajdoš. Jak v zónovém, tak v republikovém šampionátu obsadil třetí místo za Aloisem Höllerem a Zbigniewem Staniszewskim.

"Sezona 2020 byla svým stylem jedinečná. Doufám, že takovou už nezažiju. Na autě se nám podařilo udělat několik vylepšení, která fungovala. Bylo to úplně něco jiného než v sezoně 2019. Na výsledky jsem se až tak nedíval, důležité bylo, že jsme se přiblížili kvalitní konkurenci. Myslím, že i z pohledu diváka vypadala moje jízda jinak. Styl jízdy mi vyhovoval, i když stále je na čem pracovat. Vůz už ale necháme i pro letošek tak, jak jsme loni skončili a nebudeme dělat žádné změny," řekl Marián Gajdoš.

V garáži už stojí nový vůz Ford Fiesta, se kterým by Gajdoš rád představil v závěru roku. "Na fiestě se momentálně ukončují karosářské práce a už vypadá jako závodní auto. Postupně vybíráme závodní komponenty a dáváme vše dohromady. Brzdí nás pochopitelně finance. Stále chybí silný sponzor. V této době je to pro nás vzhledem ke koronavirové krizi ještě těžší," poznamenává slovenský jezdec.

Letošní sezonu by rád odstartoval při květnovém závodě v Sedlčanech. "Formujeme konečný rozpočet a pojedeme jen závody, které jsou pro nás blízko. Pokud by se nezávodilo, tak všechny síly vrhneme směrem k novému autu," říká k letošním plánům Marián Gajdoš.