Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Dvacet let od úmrtí Miroslava Šefra

15.04.2013 | Autor: Petr Šulčík
Dvacet let od úmrtí Miroslava Šefra
Jeden z nejlepších českých soutěžních a rallycrossových jezdců zemřel 13.dubna 1993.

Přátelé motoristického sportu,

13. dubna tomu bylo 20 let, kdy zákeřná nemoc předčasně odmávla cílový praporek vynikajícího soutěžního, rallycrossového jezdce, ale především dobrého kamaráda, Miroslava Šefra.

Celý soutěžácký život zasvětil značce Škoda. Pravidelně startoval se spolujezdcem Václavem Cvrkem, kterého později nahradila Miroslava Chomínová. Dravý styl této posádky bavil diváky až do roku 1986. V roce 1987 přestoupil do méně nákladné disciplíny, a to do rallycrossu. S vozem Škoda 130 LR prakticky neměl v Československu konkurenci. Svůj jezdecký um potvrdil i při startech v zahraničí, kde jako první Čech vybojoval v rakouském Melku evropské body.

Míro, na Tebe a ostatní jezdce, kteří se již nikdy nepřipoutají do závodní sedačky a nepostaví se na startovní čáru, vzpomenou kamarádi a fanoušci na Rallycrossu legend 2013 v Sedlčanech.