Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Expedice Portugalsko – rallycross.cz

28.04.2010 | Autor: Petr Šulčík
Expedice Portugalsko – rallycross.cz
Milí čtenáři, fanoušci rallycrossu. Je to tady, evropský rallycrossový kolotoč opět začíná a první spálený evropský benzín budeme moci společně inhalovat již za 3 dny!

Milí čtenáři, fanoušci rallycrossu. Je to tady, evropský rallycrossový kolotoč opět začíná a první spálený evropský benzín budeme moci společně inhalovat již za 3 dny! Dnes ve večerních hodinách odjíždí duo Ráca&Máca směr jihozápad, směr Portugalsko. Cílem je malebné městečko Montalegre v Portugalsku ležící cca 2500km od Prahy.

Všichni evropští jezdci celou zimu tvrdě pracovali, snažili se vymyslet nové finty na svých vozech, které by jim mohly pomoci k zisku vytouženého titulu. Ve startovní listině najdeme mnoho nových jmen, některé navrátilce a samozřejmě staré evropské harcovníky. Na startu nebude chybět například Kenneth Hansen, Michael Jernberg, Sverre Isachsen,  Adréas Ericsson, Eduard Leganov, Jaroslav Kalný, Zdeněk čermák či Roman Častoral. Mezi navrátilce bude určitě počítat irský pilot Derek Tohill a mezi nováčky Američan Tanner Foust.

Česká reprezentace byla přihlášena v silné sestavě. První klání Mezinárodního Mistrovství ČR v Sosnové, však některým závodníkům vystavilo stop. Seznam těch, kteří do Portugalska neodjedou je tak daleko větší, než těch, kteří se závodu nakonec účastní. Koutný, Vimmer, Iro ani Veverkovi bohužel startovat nebudou.

Zastoupení české reprezentace bude tedy pouze v divizi 1A a divizi 2. V „jednaáčkách“ se bude snažit ukrojit z evropského bodového koláče svůj podíl Zdeněk Čermák, Jaroslav a Míša Kalných a Ondřej Smetana. Jak Jarda, tak i Zdeněk budou startovat s loňskými vozy. Ty pravé zbraně představí až v jednom z pozdějších závodů. Oba dva však jistě pomýšlejí na ty nejvyšší příčky, tudíž se máme opravdu na co těšit. Jakmile to bude možné, přineseme Vám podrobnější informace.

Divize 2 - zadokolky mají po absenci Josefa Ira pouze jednoho českého zástupce a tím je Roman Častoral. Dle Romanova slov na jeho voze Opel Astra RWD zůstalo jen málo z loňské evoluce, těšme se proto na první měřený trénink, Roman bude jistě bojovat o ty nejvyšší příčky.

                Pokud tedy ještě nevíte co s nastávajícím víkendem, máme pro Vás vcelku lákavou nabídku: Sledujte na našich stránkách živý přenos a my se Vám za to odvděčíme kompletním zpravodajstvím, fotografiemi a pokud bude dobrá konstelace hvězd, tak i videem z místa dění.