Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Ekströmova minisérie

16.05.2016 | Autor: Petr Šulčík
Ekströmova minisérie
Stejný vítěz jako před týdnem v Německu. Mattias Ekström se druhým triumfem v řadě posunul do čela mistrovství světa. Sebastien Loeb se poprvé postavil na podium.

Jen týden po vítězství na německém Hockenheimringu triumfoval Mattias Ekström i při třetím závodě mistrovství světa v belgickém Mettetu. V závodě si připsal plný počet třiceti bodů. Dokázal vyhrát kvalifikaci, semifinále i finále.

"Myslím si, že to byl skutečně můj nejlepší týden v rallycrossové kariéře. Lidé řeknou, že to vypadá snadně, ale pokud jsou rozdíly mezi nejlepšími jezdci v čase na jedno kolo pouze jedna desetina vteřiny je to právě naopak. Sezóna je dlouhá a věci se mohou velmi rychle změnit. Musíme zůstat soustředění a dál tvrdě pracovat," prohlásil v cíli Mattias Ekström, který vede nyní šampionát o pět bodů před Petterem Solbergem.

MS 2016 - Belgie

První stupně vítězů ve světovém šampionátu v rallycrossu zaznamenal Francouz Sebastien Loeb. "Úroveň tohoto mistrovství je hodně vysoko. Jsou to těsné souboje, ve kterých rozhodují úplné maličkosti. Stále jedeme na limitu. Jsem šťastný, že jsem mohl poprvé vystoupit na stupně vítězů," řekl Loeb.

MS 2016 - Belgie

Třetí závod a druhé umístění na stupních vítězů. To jsou výsledky Pettera Solberga. "Finále šlo dobře do doby, než přede mnou přetočil Anton. Ztratil jsem trochu času a následně se mi začaly přehřívat přední pneumatiky. Díky tomu už jsem nebyl schopný dosáhnout na Seba. Podium je skvělé, ale nejrychlejším jezdcem víkendu byl Mattias. Do další části sezony máme co dělat," uvědomuje si úřadující světový šampion.

MS 2016 - Belgie

Čtvrtý Anton Marklund se dokázal po startu probojovat z poslední řady až na první místo, ale jeho útok na stupně vítězů zastavily hodiny. Pátý Francois Duval se do finále dostal poté, co v semifinále dostal Janis Baumanis černou vlajku za kontakt se soupeřem v první zatáčce. Johan Kristoffersson opět neprolomil smůlu, finále pro švédského jezdce skončilo kvůli technické závadě. Nedaří se ani Timmymu Hansenovi, který v semifinále musel dvakrát do joker lapu a finálová účast mu těsně unikla.