Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Mistrovství světa směřuje za oceán

2.08.2018 | Autor: Petr Šulčík
Mistrovství světa směřuje za oceán
Úvod druhé poloviny letošního mistrovství světa obstará závod v Kanadě. V Trois - Riviéres pojede také kategorie RX2 a americké šampionáty.

Prvním letošním závodem mimo evropský kontinent bude podnik v kanadském Trois - Riviéres nedaleko Quebeku. Situace v šampionátu je jasně daná. Úřadující mistr světa Johan Kristoffersson má po šesti závodech náskok čtyřiceti bodů. V Kanadě navíc obhajuje loňské vítězství. Týmy Audi a Peugeot ovšem stejně jako Volkswagen během přestávky pilně testovaly a některé změny hodlají použít už v Kanadě. Mezi přihlášenými je kompletní patnáctka permanentně přihlášených jezdců. V Trois - Riviéres pokračují také šampionáty RX2 a americká série ARX. Za volantem vozu Subaru Impreza se v rallycrossu opět ukáže mistr světa formule z roku 1997 Kanaďan Jacques Villeneuve. V Kanadě je třeba počítat s časovým posunem, v Česku je o šest hodin více, takže nedělní semifinálové a finálové jízdy začnou od 21 hodin. Od 20 hodin začíná záznam předchozícho dne a následný přímý přenos na programu Nova Sport 1.

MS 2014 - Finsko

Seznam přihlášených jezdců - MS 2018 - Kanada (Trois - Riviéres)