Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Dozvuky z Lohéacu

9.09.2014 | Autor: Petr Šulčík
Dozvuky z Lohéacu
Co přinesl osmý závod mistrovství světa a Evropy? Solberg míří za titulem, stejně jako Zagumennov s Lundhem ve zbývajících dvou divizích. Lohéac navštívilo stejně jako loni kolem sedmdesáti tisíc diváků.

Norský jezdec Petter Solberg míří suverénně za svým cílem. Ve Francii vyhrál svůj třetí letošní závod a udělal tak další krok k zisku prvního titulu mistra světa v rallycrossové historii. Po rozjížďkách sice skončil na druhém místě, semifinálovou i finálovou jízdu ale proměnil ve vítězství. "Jsem unavený...vyčerpaný, ale šťastný. Sobota nebyla ideální, bojovali jsem především s pneumatikami, ale mechanici pracovali do jedné v noci a vůz na skvěle připravili na druhý den. Bylo to znát. Navíc můj syn Oliver zvítězil ve švédském šampionátu v crosskartu. Ideální víkend," chválil si Petter Solberg.

MS 2014 - Francie

Počtvrté na pódiu se v letošní sezoně objevil Reinis Nitišs. "Minulý rok jsem tu dokázal zvítězit v divizi Super 1600 a letos to vyšlo opět na pódium. Zdejší trať je skvělá, především těch pár úseků, kde se jede na plný plyn," uvedl Nitišs. Zajímavý víkend za sebou má Timmy Hansen. Vyhrál tři ze čtyř rozjížděk. Ve finále nakonec skončil na třetím místě. "Jsem trochu nespokojený, ale pro náš tým je to skvělý výsledek. Nepovedla se mi semifinálová jízda, kde jsem si špatně nastavil otáčky startovacího režimu. Ve finále jsem sice startoval z poslední řady, ovšem dokázal jsem se probojovat až na druhé místo.  Vzápětí jsem klesl na třetí. Jsem rád, že mi podařilo získat pro Peugeot stupně vítězů na jejich domácím závodě," řekl Timmy Hansen.

MS 2014 - Francie

V dobrém světle se v Lohéacu představil také Američan Ken Block, který skončil čtvrtý před Pontusem Tidemandem. Švéda zbrzdil defekt pneumatiky. Úspěch Peugeotu potvrdil šestým místem Timur Timerzyanov. Nedařilo se týmu Marklund Motorsport. Oba jezdci nedokázali najít správné nastavení svých vozů VW Polo Supercar.

MS 2014 - Francie

Zajímavé finále nabídla divize Super 1600. Svůj domácí závod proměnil ve vítězství Steven Bossard s vozem Renault Clio. V cíli nejdříve obdržel druhý Nikita Misyulya černou vlajku za kontakt s Andréou Dubourgem v poslední zatáčce, následně ovšem byl černa vlajka zmírněna na pouhé varování. Druhé místo tak zůstalo ruskému jezdci a třetí skončil Dubourg. Našim jezdcům se ve Francii příliš nevedlo. Ondřej Smetana odstoupil s poškozeným motorem (upadlý ventil) hned v tréninku. Nyní už se pracuje na tom, aby mohl startovat na dalším závodě v německém Buxtehude. Pavel Vimmer skončil v konečném pořadí po rozjížďkách na čtrnáctém místě a postup do semfinálových jízd mu o dva body těsně unikl. V divizi Touring Car i přes vítězství Davida Norgaarda vede šampionát Daniel Lundh, který dojel na druhém místě.

MS 2014 - Francie

MS 2014 - Francie

Francouzský závod se stejně jako v loňské sezoně může pochlubit výbornou atmosférou. "Chrám francouzského rallycrossu", jak je Lohéac nazýván, navštívilo v součtu za oba závodní dny kolem sedmdesáti tisíc diváků.

MS 2014 - Francie

foto: rallycrossRX.com a Mark Szerenyi