Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Autosema Racing znovu s dvěma vozy

28.01.2019 | Autor: Petr Šulčík
Autosema Racing znovu s dvěma vozy
Hlavním cílem týmu Autosema Racing v následující sezoně je vyhnout se technickým problémům, které Tomášovi a Jakubovi Michalovi ukončily loňskou sezonu. (+video)

Jezdci týmu Autosema Racing za sebou mají náročnou sezonu. Tomáš a Jakub Michalovi startovali v divizi SuperTouringCars do dvou litrů s vozy Peugeot 205 a 206. Lépe se vedlo Tomášovi, který v zónovém mistrovství obsadil třetí místo před svým bratrem, v republikovém šampionátu stačil bodový zisk na celkové druhé místo. "V druhé polovině sezóny přišly bohužel větší problémy, a to s motory na obou autech. Byly tak vážné, že v kombinaci s těsným sledem závodů, znamenaly stopku pro oba naše jezdce. Naše zimní přestávka tedy začala již koncem srpna a je opravdu dlouhá. Na obou autech se usilovně pracuje na motorech. Povedlo se nám již nechat poskládat a odbrzdit je, bohužel se úplně nepovedlo odstranit potíže s motorem v Peugeotu 205, a tak musí opět na celkovou rozborku. Výsledky motoru 206-ky nás také nenadchly, a proto vymýšlíme další změny. Mimo to stále pokračujeme ve vývoji podvozku na Peugeotu 206 a klasicky si hrajeme s hmotností a jejím rozložením. A abychom nezapomněli, tak snad jako každý rallycrosař, tak i my musíme porovnat šrámy z bojů a opravit kosmetické vady na našich karoseriích," vysvětlují jezdci Autosema Racing.

ZSE 2018 - Slovensko

Plány pro letošek jsou podobné těm loňským. Účast jak v zónovém tak republikovém šampionátu. Kalendář ovšem není k jezdcům a jejich vozům hned v úvodu sezony zrovna přívětivý. "Plány pro sezónu 2019 byly ještě před vydáním letošního kalendáře jednoznačné. Chtěli jsme odjet celý seriál MMČR a ZSE. Bohužel jsme zjistili, že nám pořadatelé nasázeli závody v těsném sledu, a to zejména v březnu a části dubna, kdy jsou závody každý víkend. To je pro nás nereálné. Uvidíme tedy v jaké kondici budou auta během roku, ale už teď víme, že se nám nepovede odjet všechny závody ZSE. Přesto budeme bojovat o co nejlepší umístění ve stále silnější konkurenci a moc se těšíme, po tak dlouhé přestávce, na první závod na Slovakiaringu koncem března."

Video - Autosema Racing 2018