Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Dozvuky z Hellu

16.06.2014 | Autor: Petr Šulčík
Dozvuky z Hellu
Vítězství lotyšského mladíka Reinise Nitišse. To je hlavní událost závodu v norském Hellu.

Lotyšský jezdec Reinis Nitišs přepsal na trati v norském Hellu historii. Ve svých osmnácti letech dokázal vyhrát závod mistrovství světa v rallycrossu. Ve finálové jízdě vedl od začátku až do cíle. Nestačil na něj ani při svém domácím závodě namotivovaný Petter Solberg. "Je to neuvěřitelné. Petter a Ken jsou jedni z největších hvězd, které se v rallycrossovém paddocku objevují. A já stál na stupních vítězů před nimi. O tomto úspěchu se mi ani nezdálo," řekl po závodě Reinis Nitišs, který se dostal do vedení mistrovství světa.

Petter Solberg dojel před domácími fanoušky na druhém místě. "Reinis mě překvapil. Je mladý a dnes mě dostal pod velký tlak," uvedl Solberg, pro kterého dopadl norský závod lépe než loni, kdy se po kolizích a technických problémech nedostal ani do semifinále. Pro Kena Blocka to byl první na závod na skutečné rallycrossové trati. "Skončit na pódiu je pro mě skvělé. Bojoval jsem se starty a chvíli trvalo než jsem přišel na to, jak všechno funguje. Závod byl pro mě a náš tým skvělým zážitkem a zajímavou zkušeností," prohlásil Ken Block.

MS 2014 - Norsko

Oproti předchozí závodům se lépe vedlo týmu Peugeot - Hansen. Timur Timerzyanov skončil na čtvrtém místě a Timmy Hansen na šestém. "Tento víkend pro nás dopadl daleko lépe než ty předešlé. Očekávali jsme, že ve finále bude pršet, proto jsme obuli mokré pneumatiky, ale trať rychle oschla a já začal ztrácet přilnavost. Stále nás čeká spousta práce na autě, ale ukázali jsme, že jsme rychlí a můžeme pomýšlet na nejvyšší příčky," řekl Timerzyanov. Hansena po startu finálové jízdy atakoval Henning Solberg. Švédský jezdec poté finále absolvoval bez posilovače řízení svého vozu.

MS 2014 - Norsko

V Norsku se příliš nedařilo týmu Marklund Motorsport (vozy VW Polo), mírné zlepšení nastalo u Liama Dorana. Lepší výsledek než semifinále určitě očekával další domácí jezdec Andreas Bakkerud. Vstup týmu Mattiase Ekströma s vozy Audi S1 Supercar znamenal čtrnácté místo pro Pontuse Tidemanda a dvacáté pro Ekströma.  

MS 2014 - Norsko

V divizi Super 1600 skončil podruhé na druhém místě Ulrik Linnemann, po dvou vítězstvích Zagumennova se tentokrát radoval Janis Baumanis s vozem Renault Clio týmu Set Promotion. Ondřej Smetana měl po vyhraném semifinále ve finálové jízdě smůlu, když ho v joker lapu zablokoval chybující Zagumennov a skončil čtvrtý za Espenem Isaksaetrem. Všechny tři místa v divizi Touring Car patřili norským jezdcům v čele s Tomem Danilem Tanevikem. Závod navštívilo přes třináct tisíc diváků.