Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Češi znovu na bodech

17.06.2014 | Autor: Petr Šulčík
Češi znovu na bodech
Také z Norska si čeští jezdci přivezli body do hodnocení mistrovství Evropy.

Ondřej Smetana podruhé za sebou dojel na čtvrtém místě. Dá se říct, že v Norsku měl na stupně vítězů zatím nejblíže. "Celkově jsem se závodem spokojený, i když bodový zisk opět není podle mých představ. V rozjížďkách se mi příliš nedaří. Udělal jsem několik taktických chyb, v první rozjížďce jsem inkasoval od ruského závodníka velkou ránu zezadu, ve třetí rozjížďce nám auto špatně řadilo. Semifinále rozhodla volba pneumatik. Zatímco Rusové vsadili na mokré gumy, já obul suché a vyplatilo se. I když trať byla mokrá, rychle se vyjela suchá stopa a dařilo se mi zajíždět daleko rychlejší časy než soupeři. Nechyběla jedna krizová situace, kdy jsem se dostal mimo stopu, ale všechno se podařilo zvládnout. Před finálovou jízdu jsem si špatně nastavil startovací systém. V joker lapu mi Shigaboutdinov uštědřil opět velkou ránu. Mrzí mě ten start," řekl ke čtvrtému místu v Norsku Ondřej Smetana.

MS/ME 2014 - Norsko

Víkend plný problémů po kontaktech se soupeři má za sebou Pavel Vimmer. Poprvé v sezoně se neprobojoval do semifinále, o které těsně přišel. "Celý závod nám ovlivnila hned první série rozjížděk, kdy mě Salikov roztočil a o betony zabraňující zkracování zatáčky jsem si urazil celou zadní nápravu. Mechanici odvedli skvělou práci a během půl hodiny vyměnili celou zadní nápravu včetně tlumičů a brzd, abych byl alespoň nějakým způsobem schopen odjet druhou rozjížďku. Bez geometrie a na náhradních tlumičích to nebylo úplně ono. Druhý den už se mi dařilo lépe, i když ve třetí rozjížďce si o mě po startu "brnkla" Ada Marie Hvaal a skončila v kotrmelcích. Ruští jezdci do toho jdou opravdu ostře a snaží se své soupeře vytlačovat z trati. Někteří z nich už na to doplatili černou vlajkou. Musím říct, že norská trať je nesložitější z těch, na kterých jsem kdy startoval. Jakákoli chyba je okamžitě potrestána. Navíc kromě nerovné šotoliny je zde i hodně nerovný asfalt. Auto je zde hodně neklidné. Závod pro měl byl velmi cennou zkušeností," zhodnotil své norské účinkování Pavel Vimmer.

MS/ME 2014 - Norsko

MS/ME 2014 - Norsko

Pavel Koutný si z Norska žádné body do hodnocení mistrovství Evropy divize Super Car nepřivezl. Závod mu zkomplikovaly dvě pokažené rozjížďky. "V sobotu ve druhé rozjížďce se mi podařilo dobře odstartovat, dostal jsem se na první místo, ovšem zezadu mi do kola narazil Ken Block a přetočil mě. Nedostal žádné napomenutí, nikdo se incidentem vůbec nezabýval. Je vidět, že chtějí mít závody, co nejvíce atraktivní. Nepovedla se mi ani čtvrtá rozjížďka, kdy  se po startu stalo něco podobného a jízda pro mě skončila. Je to opravdu řežba, honě záleží na štěstí, i na tom, s kým zrovna člověk v rozjížďce jede. V Hellu jsem startoval podruhé. Trať se mi líbila, ale je dost pomalá. Čtyřku jsem řadil pouze na chvíli, pětku vůbec. Auto fungovalo bez problémů, po změnách, které jsme provedli v zimě jede dobře," uvedl Pavel Koutný, kterého další závod čeká na novém okruhu v belgickém Mettetu.

MS/ME 2014 - Norsko

MS/ME 2014 - Norsko

foto: Mark Szerenyi - rallycross.hu