Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Do Sedlčan na rallycross, tisková zpráva RAC Sedlčany

15.06.2010 | Autor: Petr Šulčík
Do Sedlčan na rallycross, tisková zpráva RAC Sedlčany
Nejen na špičkový rallycross, ale také na soutěž o atraktivní divácké ceny zve světoznámý areál Sedlčanské kotliny a autoklub RAC Sedlčany.

Nejen na špičkový rallycross, ale také na soutěž o atraktivní divácké ceny, zve světoznámý areál Sedlčanské kotliny a autoklub RAC Sedlčany. Rezervujte si v kalendářích víkend 26. - 27. června 2010. Do závodnické Mekky u potoka Mastníka se zkrátka vyplatí přijet!

Nic o mnoho lepšího se v Česku za celý rok vidět nedá. Pojede se čtvrtý  závod Mezinárodního mistrovství České republiky, jenž je současně i nedílnou součástí rakouského národního šampionátu. Zůčastní se  jezdci včetně všech špiček českého rallycrossu Marka Zemana (Ford Fiesta), Jaroslava Kalného (Peugeot 206), Romana Častorala (Opel Astra OPC), přijedou i nejlepší Rakušané. Alois Höller(Ford focus), Peter Ramler (Seat Leon) aj.

K vidění ale budou také autokrosové souboje nejmenších účastníků Mistrovství České republiky divize Racer buggy a nové disciplíny Kartcross.

MMČR - Sosnová

Přejímky vozidel (pro nadšence) jsou v plánu již v sobotu od 9.00 hodin, časomíra se rozběhne v sobotu ve 12.45, kdy začínají volné tréninky, v 15.00 následují měřené tréninky. Na závěr sobotního programu startují  první rozjížďky přesně v 17.00 h. Závodní program, bude pokračovat v neděli v 8.30 Warm upem . Následně v 9.45 startují série druhých a třetích rozjížděk, kde bude jistě spousta soubojů kolo na kolo, strkanic, smyků a nejspíš i lehkých karambolů. Program vyvrcholí šestikolovými  finálovými jízdami od 14.45 hodin.

Pro letošní rok je vybudován  nově Joker Lap, tedy žolíkové kolo. Joker lap by měl zatraktivnit občas monotónní rozjížďky díky nepředvídatelné výměně vozů. Určitě bude divácky nesmírně atraktivní a je po jeho projetí spousta změn v pořadí.

Toto kolo, respektive přidanou část standardního okruhu, smí pilot projet během volného tréninku a v každé rozjížďce musí jedno z kol obsahovat Joker Lap. Joker je dnes již samozřejmostí všech Evropských okruhů.

Vrcholem bohatého doprovodného programu závodní neděle bude divácká soutěž o atraktivní ceny, kterou opět bude pořádat  komentátorská dvojice se sedlčanským autoklubem.  V osudí ovšem budou i  ceny o  adrenalinové svezení s některým rallycrossovým jezdcem .

 

O dokonalost diváckého prožitku se v Sedlčanské kotlině postará hned dvojice moderátorů  - Tomáš »Ráca« Racek  a Marek »Máca« Cihlář! 

U toho přece musíte být! Tak neváhejte a na víkend 26. a 27. června si rozhodně naplánujte cestu do Sedlčan na Příbramsku! Hned další podnik Mezinárodního mistrovství České republiky se pojede opět v Sedlčanech v neděli 1. srpna 2010 obohacen o závodníky Zóny střední Evropy, které je součástí.

 

Program závodu

Sobota 26.červen 2010

09.00 - 11.45                Administrativní přejímka v hale cílové  věže

09.15 - 12.00                Technická přejímka v hale u cílové věže

12.45 - 14.45                Volný trénink

15.00 –16.30                Oficiální trénink

17:00                              Začátek první série rozjížděk

Neděle 26.červen 2010

08.30 - 09.30                Warm Up

09.45                              Začátek druhé série rozjížděk

12.00                              Začátek třetí série rozjížděk

14.45                              Finále

17.00                              Slavnostní předání cen