Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Další vrchol sezony. Lohéac.

30.08.2017 | Autor: Petr Šulčík
Další vrchol sezony. Lohéac.
Devátý závod mistrovství světa v rallycrossu bude o víkendu hostit francouzský Lohéac. Padne další rekordní návštěva?

Už podeváté se bude letos bojovat o body do mistrovství světa. Pokračování šampionátu hostí francouzský Lohéac. Závod s jednou z největších návštěv sezony a fantastickou atmosférou. Před posledními čtyřmi závody sezony má šampionát nejlépe rozjetý jezdec Volkswagenu Johan Kristoffersson, který má k dispozici náskok pětatřiceti bodů na Pettera Solberga. Ve svém domácím závodě bude chtít uspět zejména tým Peugeot. Sebastien Loeb by v Lohéacu rád zopakoval loňské pódium, které vybojoval až v závěru finále po souboji se Solbergem. Permanentní světové jezdce doplní ve Francii několik domácích jezdců. Čtyři vozy nasadí tým EKS, když za volant vozu Audi se poprvé posadí další jezdec DTM Švýcar Nico Müller. Premiéra v rallycrossu čeká také na Alistera McRaee, který nahradí Guye Wilkse.

MS 2017 - Francie

V mistrovství Evropy divize Supercar je přihlášen maximální počet pětatřiceti jezdců, takže v Lohéacu bude k vidění kolem šedesáti (!) vozů této divize. Nejlepší výchozí pozici před posledními dvěma závody má Anton Marklund s náskokem devatenácti bodů před Robinem Larssonem. Náročný program čeká v září na jezdce v evropském mistrovství divize Super1600, kteří odjedou tři závody. Boj o titul je hodně vyrovnaný, první pětici dělí jen třináct bodů. Nejlépe je na tom zatím Artis Baumanis. Ve Francii odstartuje také šest českých zástupců. Pětici Ondřej Smetana, Josef Šusta, Pavel Vimmer, Václav Veverka a Zdeněk Kučera doplní stejně jako ve Švédsku Marcel Suchý.

Seznam přihlášených jedzdců - MS 2017 - Francie (Lohéac)