Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Další jezdci oznamují plány

1.03.2017 | Autor: Petr Šulčík
Další jezdci oznamují plány
Své plány pro nadcházející sezonu 2017 představilo v posledních dnech několik dalších jezdců a týmů.

Kompletního seriálu mistrovství světa se s vozem Peugeot 208 WRX, který pochází z dílen Hansen Motorsport, zúčastní francouzský tým DA Racing. Jean Baptiste Dubourg odstartuje ve všech dvanácti závodech. V pěti (Španělsko, Portugalsko, Belgie, Kanada a Jižní Afrika) ho doplní další francouzský jezdec a účastník mistrovství světa cestovních vozů Gregoire Demoustier. Andrea Dubourg pojede s vozem Citroen DS3 mistrovství Evropy nejsilnější divize. Jean Baptiste Dubourg se dokázal prosadit na pódium v domácím závodě v Lohéacu v roce 2015 a v letech 2016 a 2017 se stal vítězem Andros Trophy.

MS 2016 - Francie

Stejně jako v loňské sezoně bude o titul mistra Evropy v divizi Supercar usilovat další Francouz Jerome Grosset-Janin. Tým Albatec Racing a Peugeot 208 vymění za tým Hervého Knapicka a usedne do vozu Citroen DS3.

DA Racing 2017

Napínavé souboje o titul nás opět čekají v divizi Super1600. Vicemistr z loňského roku Ulrik Linnemann se snažil zajistit si dostatečný rozpočet pro start v nejsilnější divizi, nakonec ovšem opět vyrazí bojovat o titul v šestnáctistovkách s osvědčeným vozem Peugeot 208. Nový vůz Ford Fiesta pro tuto divizi postavil Mário Barbosa. Portugalec loni doplatil na Linnemannovu havári v Anglii, kde Dánův vůz zasáhl nešťastně portugalské saxo. Své plány zatím nepředstavil tým Set Promotion. Jeden vůz tohoto týmu zakoupil maďarský jezdec Janko Wieszt. Přípravy na sezonu probíhají také v českých týmech. Do šampoionátu by měla zasáhnout pětice Ondřej Smetana, Josef Šusta, Pavel Vimmer, Václav Veverka a Zdeněk Kučera. Seznamy permanentně přihlášených jezdců by měly být zveřejněny v nejbližších dnech.

DA Racing 2017