Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Grönholm pokračuje v MS s vlastním týmem

2.03.2017 | Autor: Petr Šulčík
Grönholm pokračuje v MS s vlastním týmem
Fin Niclas Grönholm bude pokračovat v rámci světového šampionátu v rallycrossu s týmem GRX, který vede jeho otec.

Finský jezdec Niclas Grönholm se zúčastní kompletního seriálu mistrovství světa s vozem Ford Fiesta, který pochází z dílen M-Sportu. Vůz dříve pilotoval Ken Block. Grönholm bude úzce spolupracovat s týmem Set Promotion a Jussi Pinomäkim.

V roce 2016 se mladý Fin a syn dvojnásobného mistra světa v rally dokázal dvakrát (Švédsko, Kanada) probojovat do semifinálových jízd. "Všechno pro nás v této sezoně bude jednodušší. Kromě Jižní Afriky, kde nejel nikdo, máme zkušenosti se všemi tratěmi. Přes zimu jsme hodně trénoval na zamrzlých jezech. Cílem pro sezonu je dostávat se do semifinálových jízd. Chci jít závod od závodu," řekl Niclas Grönholm.

MS 2016 - Belgie

"Pro letošní rok máme nové auto, se kterým dříve jezdil Ken Block. Naši mechanici nyní v Anglii pracují na jeho přípravě. Dojde k několika vylepšením především na motoru. Těsně před startem sezony nás ještě čeká několik testů. Loňská sezona byla pro Niclase složitá. Vstoupil rovnou do mistrovství světa, bez zkušeností. Nyní má za sebou celou sezonu a také zimní přípravu," dodal Marcus Grönholm.