Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Další "208" na scéně

9.03.2016 | Autor: Petr Šulčík
Další "208" na scéně
Jakub Bittman představí v úvodním závodě seriálu ZSE 2016 na Slovakiaringu nově postavený vůz Peugeot 208.

Sezona 2015 byla tou poslední s vozem Peugeot 206. Po dlouhých přípravách představí na Slovakiaringu Jakub Bittman novou "dvěstěosmičku", se kterou vyrazí obhajovat loňské výsledky. "S loňskou sezonou jsem byl spokojen, auto fungovalo celkem bez problémů a zajel jsem několik kvalitních výsledků. Dařilo se mi i ve dvou závodech seriálu Rallycross Challenge Europe, kde jsem obsadil druhá místa," okomentoval uplynulý rok Bittman. V rámci mistrovství republiky skončil na druhém místě divizi SuperTouringCars do dvou litrů, v zóně o jediný bod na čtvrtém.

Jakub Bittman - Peugeot 208

Sezona 2016 bude novou výzvou. "Na dvěstěosmičce jsme dlouhou dobu pracovali, zejména co se týče náprav, tlumičů a řízení. Spokojen jsem s parametry motoru," popisuje krátce nový vůz Jakub Bittman. Úvodní závod zónového mistrovství je na programu přeci jen trochu brzy. "Slovakiaring patří k mým oblíbeným okruhům, proto jsem se rozhodl startovat. Pokračovat budeme dále v mistrovství republiky a pojedeme i několik závodů Rallycross Challenge Europe. Otázkou zůstává jak bude auto fungovat," prozrazuje Bittman své letošní plány.

Jakub Bittman - Peugeot 208

Vůz Peugeot 208 je připraven pro divizi Super 1600, Bittman ale začne v SuperTouringCars. "Uvidíme jaká bude účast v obou divizích a podle toho se rozhodneme co pro nás bude zajímavější. Začneme v STC," vysvětlil Bittman.