Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Dakar zavítá v březnu do Sosnové

20.01.2016 | Autor: Petr Šulčík
Dakar zavítá v březnu do Sosnové
Koncem března se v Sosnové odehraje již druhé Setkání Dakar, kde se představí špičkoví závodníci z Dakaru.

V dozvucích oslav právě skončené Rally Dakar, kde se tento rok prezentovala skvělá česká účast, je třeba fanouškům této nejnáročnější dálkové soutěže připomenout, že na konci března, přesně 27. března 2016 budou moci vidět špičkové dakaristy na živo, v akci v Sosnové u České Lípy. Autodrom Sosnová u České Lípy znají motorističtí fanoušci jako místo, kde se závodí na motokárách, v autech a také třeba na motorkách v supermoto. V loňském roce se zde premiérově představili závodníci z Rally Dakar. Své okruhové i dakarské trucky loni do Sosnové přivezly týmy Tatra Buggyra Racing, s Tatrou se prezentoval i Bonver Dakar Project a LIAZku představil divákům KM Racing Martina Macíka. Fanoušci v Čechách tolik populární Rally Dakar mohli zavzpomínat u LIAZu Jiřího Moskala, který loni absolvoval cestu Afrikou při projektu „Sen o Dakaru“. Se závodním Hummerem se divákům představili letošní úspěšní závodníci z Dakaru Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík a na motorce divákům zamával ostřílený dakarák David Pabiška.

Setkání Dakar

Po divácky oblíbeném Setkání mistrů, Jarním setkání mistrů volantu se právě v tomto duchu v Sosnové odehraje březnové Setkání Dakar. I v tomto roce chtějí sosnovští pořadatelé nabídnout divákům neopakovatelnou atmosféru, kterou na autodromu vytvořili dakarští borci, když své závodní automobily předvedly přímo na trati autodromu, kde byl pro ten účel vytvořený velký skok. Vidět létat vzduchem desetitunový závodní kamion, nebo jezdit Tatru ve smyku, to se v České republice naskytne jen málokomu.

Setkání Dakar

Letos dozná trať autodromu v Sosnové pro Setkání Dakar 27. března 2016 dalších změn a podstatným způsobem se rozšíří offroadová sekce. Závodní automobily pojedou téměř polovinu trati v offroadových podmínkách a nebudou chybět další divácky oblíbené skoky. V loňském roce se závodníci představili pouze ve volné exhibiční jízdě, ale letos je bude čekat i závod na čas a budeme tedy znát i českého vítěze Setkání Dakar. „S napětím jsme sledovali výkony našich závodníků na Dakaru a skláním se před jejich odhodláním a nadšením se pustit do tak náročného a dlouhého závodu. Pro mě jsou vítězové všichni, kdo se na takový závod vydá a když dojede až do cíle. Je skvělé vidět, že tak malý stát, jakým je Česká republika, má na Dakaru pátý nejvyšší počet účastníků a tolik nadšených závodníků. Chceme i letos pozvat naše dakarské závodníky, ale i další závodníky z cross country soutěží do Sosnové, aby se zúčastnili Setkání Dakar. Čeká nás hodně práce na trati, kde připravujeme mnohem více offroadových partií tak, aby to bylo ještě zajímavější pro diváky i pro závodníky. Máme přislíbenou účast několika špičkových domácích týmů, ale pracujeme i na tom, aby se v Sosnové objevili i zahraniční závodníci,“ říká ředitel Autodromu Sosnová Pavel Dušánek.

Setkání Dakar

Pokud i vás bavilo sledování Dakaru v uplynulých dnech a máte v krvi trochu toho motoristického nadšení, poznamenejte si tedy do svých kalendářů datum neděle 27. března 2016. V Sosnové u České Lípy uvidíte skvělou motoristickou akci pod názvem Setkání Dakar, jejíž součástí bude i Jarní Setkání mistrů volantu, kde se v závodě představí ti nejlepší z amatérských soutěžních jezdců.

text: Petr Eliáš - PR Autodrom