Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Challenge skončí v Maasmechelenu

7.10.2016 | Autor: Petr Šulčík
Challenge skončí v Maasmechelenu
Podruhé se letos jezdci seriálu RCE utkají na trati v belgickém Maasmechelenu. Závod je náhradou za zrušenou Sosnovou.

Seriál Rallycross Challenge Europe 2016 ukončí druhý letošní závod na trati Duivelsberg v belgickém Maasmechelenu. Rozhodovat se bude o titulu v divizi SuperCars, kde první Mandie August a druhého Marka Flahertyho dělí dvanáct bodů. Třetí je Maďar Lukács Kornel se ztrátou čtrnácti bodů, ale ten v předběžném seznamu přihlášených není. Rozhodnuto je v divizi Super 1600, kde se vítězem stal český jezdec Josef Šusta. Potvrdit druhé místo odjíždí do Belgie Marcel Suchý. Se stejným bodovým ziskem jsou na třetím místě Václav Veverka a Sami - Matti Trogen. Ani jeden z nich však startovat nebude.

RCE 2016 - Belgie

Nejblíže k titulu v divizi SuperTouringCars do dvou litrů je Roman Častoral, který má náskok šestnácti bodů před Ivo van den Brandtem. V stejné divizi nad dva litry je na tom nejlépe obhájce prvenství Steve Volders. Program v Maasmechelenu začne v sobotu technickými přejímkami, v podvečer si jezdci mohou vyzkoušet trať ve volném tréninku. V neděli jsou na programu tři série rozjížděk, semifinálové a finálové jízdy. Po ukončení závodu je na programu slavnostní vyhlášení letošního ročníku.

RCE 2016 - Belgie

Seznam přihlášených jezdců - RCE 2016 - Belgie (Maasmechelen 8.- 9.10.)