Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Má ještě Solberg šanci na titul?

5.10.2016 | Autor: Petr Šulčík
Má ještě Solberg šanci na titul?
Jednou z hlavních událostí desátého závodu mistrovství světa v Lotyšsku byla semifinálová neúčast Pettera Solberga.

Stalo se to poprvé po pětatřiceti závodech mistrovství světa. Úřadující šampion Petter Solberg odjížděl z hlavního města Lotyšska bez bodů. Hlavním důvodem bylo jeho vyloučení ze druhé kvalifikace, ve třetí Nor narazil kvůli zamlženému oknu do bariéry z pneumatik. Boj o třetí titul mistra věta v řadě si tak velmi zkomplikoval.

Nebyl byl to ovšem Petter Solberg, aby nenašel na pokaženém závodě pozitivní věci. "Z Lotyšska si neodvážím výsledek, se kterým bych byl spokojen, ale je třeba se poučit a přemýšlet už o dalším závodě v Německu. Co je důležité připomenout, je zápal a nadšení lotyšských organizátorů. Byl to jeden z nejlepších závodů v šampionátu," vysekl poklonu Solberg. "Od momentu, kdy jsme do Lotyšska přijeli, všechno z organizačního hlediska fungovalo perfektně . Trať je jedna z nejlepších, na kterých jsem kdy jeli a je fantastické vidět čeho lze dosáhnout pokud máte tým opravdu zainteresovaných lidí. A není to jen tým organizátorů. Přijeli sem lidé z celého Lotyšska. Náš tým navštívil prezident Raimonds Vejonis a ministerský předseda Maris Kucinskis a velmi se zajímali o to, jakým způsobem a co děláme."

MS 2016 - Španělsko

Petter Solberg se nevyjádřil k situaci ve druhé kvalifikaci. O vyjádření jsme požádali Luďka Kopeckého, který byl v Lotyšsku jako sportovní komisař. "Vyloučení Solberga ze druhé kvalifikace bylo velkým tématem. Snažíme se měřit všem stejným metrem. Šlo o podobné rozhodnutí jako v předchozích závodech v případě Kristofferssona nebo Timerzyanova. Dvakrát do Ekströma zezadu narazil a poté ho ještě bokem poslal do svodidel, což znamenalo udělení černé vlajky. Solberg přišel s protestem, rozhodnutí jsme však ponechali v platnosti. Jde o zásadní rozhodnutí, ale pravidla jsou pravidla. V inkriminované kvalifikace došlo tako ke kontaktu Solberga s Timmy Hansenem. Ani tady nebyl Nor v právu, protože vyjížděl z joker lapu. Solbergův tým se zachoval profesionálně a verdikt přijal. Trochu jiný případ bylo vyloučení Tommyho Rustada z finálové jízdy Supercar ERX. Zde jsme vyloučení vzali zpět, protože po prostudování záznamu se ukázalo že Rustad za přetočení Hedströma nemohl protože byl zezadu přistrčen dalšími jezdci," vysvětlil Luděk Kopecký dvě sporné situace.

Solberg se po závodě v Lotyšsku propadl na třetí místo průběžného honocení. Dokáže v posledních dvou závodech smazat ztrátu 34 bodů na vedoucího Mattiase Ekströma?