Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Čeští jezdci se připravují na sezonu

9.03.2014 | Autor: Petr Šulčík
Čeští jezdci se připravují na sezonu
V jednotlivých týmech probíhají přípravy na start sezony 2014.

Do startu rallycrossové sezony 2014 ještě několik týdnů zbývá. Čeští jezdci se ovšem pilně připravují. Mistrovství světa a Evropy začne o prvním květnovém víkendu v Portugalsku, ve stejném termínu odstartuje také Rallycross Challenge Europe ve francouzském Essay. Seriál mistrovství Zóny střední Evropy má naplánován první závod už na třetí dubnový víkend, kdy se pojede v Máriapócsi (Maďarsko).

Loni třetí muž mistrovství Evropy divize TouringCar Roman Častoral pro letošní sezonu mění auto. Po několika letech, kdy závodil s vozem Opel Astra, se letos představí s modelem Corsa ve stejné divizi. Pro českého závodníka to bude dvacátá rallycrossová sezona. "Cíl pro sezonu je jasný - stejně jako loni bych chtěl skončit do třetího místa. Nové auto je zatím ve stádiu příprav. Vychází z rallyové Corsy S2000," uvedl Roman Častoral. Katovický jezdec plánuje také účast v zónovém a republikovém šampionátu.

Častoral - Corsa S2000

Opel Corsa S2000 - ilustrační foto: rallye-info.com

Druhou sezonu s novým vozem Ford Fiesta v mistrovství Evropy absolvuje Ondřej Smetana. V letošním roce by chtěl útočit na účasti ve finálových jízdách v divizi Super 1600. "Na autě proběhlo přes zimu několik změn, hlavně co se týká rozložení hmotnosti. Nová je zadní náprava. Úpravy proběhly také na motoru. Před startem sezony proběhne ještě velký test. Zapracovali jsme i na zázemí týmu. V několika závodech budeme servisovat dva vozy, k pronájmu je připravena i starší puma," představil plány na sezonu 2014 Ondřej Smetana. Tým LS Racing bude startovat na všech závodech mistrovství Evropy.

Smetana

Ve stejné divizi se v několika závodech objeví Zdeněk Kučera. Jeho vůz Škoda Fabia dostal během zimy nový motor, který připravil Jaroslav Vančík. "Vybral jsem si několik závodů mistrovství Evropy, na kterých bych chtěl startovat. Těším se především do Švédska a také do Francie, kde už jsem jel loni. Přes zimu  jsem pracoval také na fyzické kondici. Jako test před sezonou, bych chtěl pojmout první závod RCE ve Francii," prozradil Zdeněk Kučera.

ME 2013 - Francie

Po roční pauze, kdy startoval v RCE, se do mistrovství Evropy vrátí Pavel Koutný. Zůstává u vozu Ford Fiesta v divizi SuperCar. "Rád bych startoval v kompletním seriálu. Kalendář pro divizi SuperCar nevypadá špatně, jen Norsko je trochu z ruky. V závěru sezony mám v plánu jet také domácí závod v Sosnové v rámci RCE," řekl Pavel Koutný.

RCE 2013 - Francie

Na několika závodech by se rád ukázal také Jan Skála. S jeho vozem Peugeot 208 pojede v seriálu ZSE v divizi Super 1600 rakouský jezdec Erwin Friezsl. "Vidím to tak na jeden nebo dva závody, abych vyzkoušel změny, které jsme na autě provedli. Navíc nezbývají finance," uvedl Jan Skála.

O plánech dalších českých jezdců vás budeme informovat.