Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Čeští jezdci po úspěšném závodu v Nizozemsku

18.08.2014 | Autor: Petr Šulčík
Čeští jezdci po úspěšném závodu v Nizozemsku
Roman Častoral a Stanislav Šusta zaznamenali v Nizozemsku vítězství ve svých divizích.

Předposlední závod seriálu Rallycross Challenge Europe 2014 hostil nizozemský Valkenswaard. Českým jezdcům se dařilo a v divizích Super 1600 a TouringCars si připsali vítězství. Stanislav Šusta vyhrál všechny tři rozjížďky divize Super 1600 a ani ve finále nenašel přemožitele. "Závod se mi povedl a mohu být spokojen. Auto fungovalo bez problémů a dařil se mi také výběr pneumatik. Čekal jsem, že finálová jízda bude po kolizi v první zatáčce zastavena, ale nestalo se tak. Další závodem pro mě bude domácí závod v Sosnové a možná se představím také v rámci evropského šampionátu v Buxtehude," řekl po závodě Stanislav Šusta.

RCE 2014 - Nizozemsko

Méně spokojení byli po finálové jízdě Josef Šusta s Václavem Veverkou. Společně se totiž hned v první zatáčce zapletli do kolize a finále pro ně skončilo. "Po startu, který se mi povedl se do mě Seeliger opřel a roztočil mě. Bylo to v dost velké rychlosti. Zůstal jsem stát v protisměru. Auto bylo poškozené a dál se jet nedalo. Mimo trať kvůli tomu skončili také Veverka s Martonem. Až na tento moment, to pro mě dobrý závod. Nečekal jsem, že budu tak rychlý," prohlásil Šusta, kterému po rozjížďkách patřilo třetí místo.  

RCE 2014 - Nizozemsko

Spolu s Josefem Šustou startoval do finálové jízdy z druhé řady Václav Veverka. "V rozjížďkách se mi nevedlo nejlépe. Nakonec jsem postoupil ze čtvrtého místa, s čímž jsem byl spokojen. Je lepší jet z druhé řady, nežli z první na venkovní stopě. Bohužel po startu došlo ke kolizi, do které jsem se, ani nevím jak, přimotal. Dostal jsem ránu na levé zadní kolo a skončil v kačírku. Aby toho nebylo málo, praštil jsem se do žeber a do ruky. Nešlo mi vylézt z auta, což pořadatele vůbec nezajímalo a závod nechali bez jeho zastaveni dojet. Musím konstatovat, že organizace a vedení závodu bylo nejhorší, které jsem za poslední roky zažil," konstatoval Václav Veverka.

RCE 2014 - Nizozemsko

V divizi TouringCars si Roman Častoral počínal suverénně a zvítězil ve všech třech rozjížďkách a finálové jízdě. "Byl to pro mě výborný víkend. Situaci nám hodně ztížilo počasí, protože bylo hodně proměnlivé a do poslední chvíle bylo těžké odhadnout jestli bude pršet nebo ne. Tím se komplikovala volba pneumatik. V rozjížďkách se mi dařily starty a neměl jsem jediný problém. Ve finále ovšem lépe vystartoval Sterkens. Nakonec jsem ho přes joker lap dokázal předjet a vyhrát. Nyní nás čeká start v rámci republikového a zónového mistrovství v Hornu a pak poslední závod RCE v Sosnové," uvedl Roman Častoral.

RCE 2014 - Nizozemsko