Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Rallycross Challenge Europe v září opět v Sosnové

21.08.2014 | Autor: Petr Šulčík
Rallycross Challenge Europe v září opět v Sosnové
Sosnová u České Lípy 13. a 14. září ožije zvukem motorů výkonných rallycrossových speciálů evropské rallycrossové trofeje RCE.

Autodrom v Sosnové u České Lípy v minulosti hostil ty nejvýznamnější závody rallycrossu, které se v České republice odehrávaly. Rallycross – velmi dynamická automobilová sportovní disciplína zde má dlouhou tradici a mezi diváky i závodníky má Global Assistance Racing Aréna v Sosnové u České Lípy dobré jméno. 14. září se sem po roce vrací evropská rallycrossová trofej RCE – Rallycross Challenge Europe. Šampionátu RCE se v letošní sezoně pravidelně zúčastňuje několik českých jezdců a nevedou si vůbec špatně.

V letošní sezoně má RCE za sebou již 5 závodů a závod v Sosnové je posledním závodem roku a tedy vyvrcholením sezony. Rozhodovat se zde bude tedy o titulech absolutních mistrů a Česká republika má hned několik pořádně žhavých želízek v ohni. V kategorii TouringCars má velmi dobře našlápnuto Roman Častoral s vozem Opel Corsa D, kterého od dosud vedoucího Belgičana Jose Sterkense dělí jen 22 bodů. Zcela jasná situace není ani ve třídě Super 1600, kde v současné době vede Němec Sven Seeliger. V této třídě uvidíme na startu v Sosnové celkem tři závodníky z České republiky, kterými budou Stanislav a Josef Šustovi a Václav Veverka. Divácky nejoblíbenější a nejsilnější kategorie SuperCars se letos musí obejít bez českých účastníků. Na startu závodu RCE v Sosnové ale bude celkem 8 monster s pohonem čtyř kol a výkonem stovek koní. I v této kategorii Sosnová rozhodne o mistru, protože mezi Němcem Berndem Schomakerem se Škodou Fabia a Rusem Olegem Grishinem také se Škodou Fabia je rozdíl pouhých čtyř bodů. Závěrečný závod sezony RCE tedy přinese pořádné drama.

Jak již diváci v Sosnové u České Lípy zažili v předchozích letech, tak o víkendu 13. a 14. září je čeká pořádný rallycrossový nářez. Na sobotu jsou plánované technické přejímky a volné tréninky všech kategorií a v neděli 14. září se v Sosnové odehrají měřené rozjížďky a finálové jízdy RCE. Loňský závod RCE v Sosnové u České Lípy navštívilo několik tisíc diváků, kteří si užili kvalitní sportovní zápolení na trati a pořádnou motoristickou show. Slušnou diváckou účast očekávají pořadatelé z autodromu v Sosnové u České Lípy i v letošním roce. Autodrom v Sosnové nabídne návštěvníkům RCE opět vysoký standard zabezpečení a pohodlí včetně krytých tribun, kapacitně dostatečného sociálního zařízení, parkování a možnosti občerstvení. Vstupenky budou k zakoupení na pokladnách a v předprodeji autodromu.

Více informací o Rallycross Europe Challenge se dozvíte na www.rcchallenge.eu a na www.autodrom.cz.

text: Petr Eliáš