Častoral loni s pěti tituly

18.01.2019 | Autor: Petr Šulčík
Častoral Motorsport dokázal v loňském roce ovládnout několik mezinárodních šampionátů a obhájit předloňské získané tituly.

Častoral Motorsport dokázal opět i v loňském roce 2018 ovládnout několik mezinárodních šampionátů a obhájit předloňské získané tituly. Roman Častoral dominoval v rallycrossovém Mezinárodním mistrovství České Republiky, Slovenska, Rakouska, Maďarska a ve FIA Zóně střední Evropy. Stal se tak nejúspěšnějším českým rallycrossařem. Roman měl v loňském roce naplánované starty jak v domácím šampionátu, tak zejména v zahraničních šampionátech. A cíle měl tým Častoral Motorsport velice vysoké. Jelikož již poněkolikáté dokázal v těchto šampionátech vyhrát, tak pro sezónu 2018 byly cíle ty nejvyšší. Roman startoval se závodním speciálem Opel Astra OPC 2.0 16V ve třídě SuperTouringCars -2000. V této divizi jsou povoleny úpravy auta specifikace "A" , to znamená obsah motoru dva litry bez turba, sekvenční převodovka, rozšíření karoserie a další.

ZSE 2018 - Česko I.

Před sezónou bylo potřeba auto důkladně zrepasovat v dílnách Častoral Motorsport. Motor byl upraven na výkon 290 koní, olej byl použit Mogul Racing 10W50, brzdy a dvoulamelová spojka od GOLDfrenu a pneumatiky Avon. První rallycrossový závod začal již v březnu na Slovakiaringu a začátek to byl pro tým Častoral Motorsport velice úspěšný. Roman závod vyhrál.

Během roku tým absolvoval celkem čtrnáct podniků v Rakousku, Česku, Polsku, Slovensku a Maďarsku. Během těchto podniků dokázal Roman vyhrát celkem třináct závodů a jednou se umístil na druhém místě. Během roku byla divize SuperTouringCars - 2000 nejlépe obsazovanou divizí a dosahovat takovýchto výsledků nebylo vůbec jednoduché. "Velké poděkování proto patří mým sponzorům, lidem co mě podporují a pomáhají a za přípravu auta mému tátovi," sdělil Roman Častoral.

text: Častoral Motorsport