Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Belgie pohledem českých jezdců

15.07.2014 | Autor: Petr Šulčík
Belgie pohledem českých jezdců
Čeští jezdci v Belgii připsali další body do hodnocení mistrovství Evropy.

V divizi Super 1600 neměli čeští jezdci tentokrát příliš štěstí. Ondřej Smetana v rozjížďkách obsadil čtvrté místo. Ve druhém semifinále stál v první řadě společně se Zagumennovem. Ruský jezdec Smetanu po startu opět nevybíravě atakoval. Nepřehledná situace pak nastala v pátém kole. Komisaři se rozhodli udělit Zagumennovovi za tento atak černou vlajku. Ovšem vlajka nebyla vyvěšena, ale bylo s ní máváno. Zagumennov vyjel z tratě. Český jezdec jedoucí za ním v domnění, že šlo o ukončení závodu také zastavil. Přibrzdili také Shigabutdinov a Minnikhanov, ti ovšem po chvíli pokračovali dále. Ondřej Smetana vylezl ven z auta, po chvilce ale naskočil zpátky a objel šesté kolo. Místo prvního ovšem skončil na třetím místě a do finále šel až ze třetí řady. Tam obsadil šestou příčku. "Byla to dost nepřehledná situace. Ovšem s černou vlajkou musí být vyvěšeno číslo. A to nebylo. Byl jsme si stěžovat u komisařů, ti mě ujistili, že všechno bylo v pořádku. Organizace tohoto závodu byla špatná. Pořadatel si měnil časový harmonogram jak chtěl, týmy to měly daleko na start. Nelíbila se mi ani trať. Jedním problémem byl skok a dalším "vracečka", kde se muselo skoro zastavit a hrozil tak náraz zezadu," uvedl k závodu v Belgii Ondřej Smetana.

MS 2014 - Belgie

Pavel Vimmer neměl v posledních závodech moc štěstí. A podobně tomu bylo také v Belgii. Stejně jako v Norsku mu postup do semifinále utekl o jednu příčku. "Nevím, co k tomu mám říct. Dost mě to štve. Třetí rozjížďka se mi povedla, ovšem před čtvrtou začalo v momentě kdy odstartovala naše jízda pršet. Před námi se jelo na suchu a časy tomu samozřejmě odpovídaly. Když se v pátek poprvé viděl trať, tak jsem byl trochu zklamaný. V autě už mi, až na ten jeden skok, který nebyl vytvořený zrovna nejlépe, nevadila," řekl Pavel Vimmer.

V divizi Super Car se představil Pavel Koutný, který bojoval o body do hodnocení mistrovství Evropy. Hned v první rozjížďce mu po kontaktu se soupeřem praskl unašeč a jízdu nedokončil. Po čtyřech rozjížďkách mu nakonec ve velké konkurenci této divize patřilo 27. místo. O jedinou příčku mu utekl bod do hodnocení mistrovství Evropy, kde obsadil 17. příčku. 

MS 2014 - Belgie