Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Dozvuky z Mettetu

15.07.2014 | Autor: Petr Šulčík
Dozvuky z Mettetu
Ohlasy po šestém závodě mistrovství světa a Evropy v Belgii. Své první vítězství zaznamenal Toomas Heikkinen. Do vedení mistrovství světa jde Petter Solberg.

Třítýdenní závodní shon je u konce. Rallycrossoví jezdci za sebou mají náročný program, ve kterém během tří víkendů absolvovali tři závody. Ten poslední na nové trati v belgickém Mettetu, která byla připravena z klasického závodního okruhu.

První vítězství v divizi Super Car získal finský jezdec Toomas Heikkinen. Finálová jízda nepostrádala drama, do vedení šel Kristoffersson, souboje mezi sebou sváděli Petter Solberg s Pontusem Tidemandem. Toho ovšem přibližně v polovině finále zradil motor. Rozuzlení přineslo až poslední kolo. Solberga postihl problém s podvozkem a navíc musel ještě absolvovat joker lap. Kolem něj se prohnali Heikkinen, Hansen a Kristoffersson. Na Solberga zbylo čtvrté místo. Přesto se Nor dostal do vedení světového šampionátu.

MS 2014 - Belgie

"Děkuji svému týmu, na autě odvedli skvělou práci. Nyní jsme v polovině sezony. Jsem jen pár bodů za Reinisem a Petterem. Teď to teprve začne být zajímavé," prohlásil po závodě Toomas Heikkinen, který je šestým vítězem v šestém závodě mistrovství světa. Po problémech v prvních závodech sezony se na stupně vítězů dostal nový tým Peugeot - Hansen. "Už je to docela dlouho, co jsem stál na stupních vítězů. Jsem ale rád, že jsem tu, zvláště po tak těžkém víkendu. Finále se pro mě nevyvíjelo nejlépe, ale držel jsem se za Heikkinenem a nakonec jsem skončil druhý," uvedl Timmy Hansen.

MS 2014 - Belgie

Překvapením byl výkon Johana Kristofferssona. Švéd s dalším vozem VW Polo (tým KMS) vyhrál semifinále a vedení se ujal také ve finálové jízdě! "Byl to pro nás letos teprve druhý závod. Cílem bylo především dostat se do semifinále. Finále a stupně vítězů bylo už něco navíc. Měli bychom se ukázat i v několika dalších závodech ve druhé polovině sezony," řekl Kristoffersson. Petter Solberg po precizní jízdě v semifinále začal finálovou jízdu na třetí pozici. V průběhu se dostal do vedení ovšem přibližně v polovině ho začaly trápit technické problémy a po průjezdu joker lapem o vedení přišel a skončil až čtvrtý. Na pátém místě skončil Anton Marklund před Pontusem Tidemandem.

MS 2014 - Belgie

S vozem VW Polo týmu Marklund Motorsport se představil rallyový jezdec Francois Duval. Po několika kontaktech se soupeři se ovšem do semifinále nedostal. V divizi Super 1600 zvítězil Janis Baumanis, ve vedení šampionátu je stále Sergej Zagumennov, který ve finálové jízdě obdržel černou vlajku za náraz do Ondřeje Smetany. Domácí prostředí proměnil ve vítězství v divizi Touring Car Filip Baelus. Ve vedení šampionátu se udržel Daniel Lundh.

MS 2014 - Belgie