Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Bakkerudův anglický víkend

25.05.2014 | Autor: Petr Šulčík
Bakkerudův anglický víkend
V Lydden Hillu zvítězil v divizi Super Car Andreas Bakkerud. Ondřej Smetana získal v divizi Super 1600 čtvrté místo, Pavel Vimmer skončil šestý.

Po startu finálové jízdy divize Super Car se do čela dostal Robin Larsson. Své vedení, při svém premiérovém startu s novým vozem Audi A1, držel až do doby než zajel do joker lapu. poté se před něj dostal Andreas Bakkerud a své vedení už nepustil. Za Larssonem skončil na třetím místě Andrew Jordan, který svedl ostrý souboj s Toomasem Heikkinenem. Petter Solberg po projetí joker lapu ve druhém kole vyjel po boku Tannera Fousta (nastoupil do finále jako náhradník za Nitišse, který měl závadu na motoru). Pro norského jezdce skončil souboj mírným výletem mimo trať. Vítěz posledního závodu tak skončil za Foustem na šestém místě. Český zástupce Pavel Koutný skončil na celkovém devatenáctém místě, v hodnocení mistrovství Evropy jedenáctý.

MS/ME 2014 - Anglie

Dva čeští jezdci stáli na startu finálové jízdy divize Super 1600. Do druhé řady se postavil Pavel Vimmer, za něj pak Ondřej Smetana. Oba vyrazili hned po startu do joker lapu. Na čele si to o vítězství rozdali Linnemann a Zagumennov. V cíli se nakonec radoval opět ruský jezdec. Po Misyulyově defektu se na třetí místo dostal Navickas, následoval Smetana. Pavla Vimmera nakonec vyřadila technická závada jeho vozu a skončil za Misyulyou šestý.

V divizi Touring Car se z vítězství radoval Daniel Lundh před Bratenem a Tanevikem. V RX Lites zvítězil Mitchell DeJong.