Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Bakkerudova jízda

25.05.2014 | Autor: Petr Šulčík
Bakkerudova  jízda
Po prvním dnu vede v Anglii v divizi Super Car Andreas Bakkerud. V Super 1600 vyhrál rozjížďky Zagumennov, v Touring Car Larsen. Dva čeští jezdci se dnes představí v semifinále.

Od začátku druhého podniku mistrovství světa a Evropy v anglickém Lydden Hillu si s jezdci dokonale hraje počasí. Chvíli prší, chvíli svítí slunce. V divizi Super Car si vítězství v jednotlivých rozjížďkách rozdělili Andreas Bakkerud a Petter Solberg. Ten v první rozjížďce odstartoval s mírným zpožděním, přesto dokázal v této jízdě bojovat o vítězství. Kvůli tomuto zdržení je až na čtvrtém místě po prvním dnu. Za Bakkerudem jsou na dalších dvou místech vozy VW Polo týmu Marklund Motorsport. Druhý je Tanner Foust, třetí Toomas Heikkinen. Pavel Koutný je po dvou rozjížďkách na sedmnáctém místě. "Ráno jsem jel hned jako první, trať ještě osychala, nebylo to ono. Ve druhé už to bylo lepší. Auto funguje, rozhodovat se bude dnes ," řekl Pavel Koutný.

MS/ME 2014 - Anglie

Jezdci divizí Super 1600 a Touring Car za sebou mají náročný den, ve kterém absolvovali všechny čtyři série rozjížděk. V Super 1600 byl nejrychlejší vítěz z Portugalska Zagumennov před Linnemannem a Misyulyou. Z českých jezdců je na tom nejlépe Pavel Vimmer, který do semifinále půjde z osmého místa. "Udělal jsem chybu ve čtvrté rozjížďce. Počasí si s námi trochu pohrálo, ale jinak jsem spokojený," uvedl Pavel Vimmer. Hned za ním skončil Jaroslav Vančík. Ten ovšem zítřejší semifinále nepojede kvůli poruše motoru. "Až do okamžiku, kdy se poškodil motor jsem byl doslova nadšený. Auto fungovalo perfektně. Na to, že to pro mě byl první závod s novým autem, jsem spokojený. Rád bych se představil i na dalších závodech," řekl Jaroslav Vančík. Desátý je pak další český jezdec Ondřej Smetana. "Ve třetí rozjížďce mi přestaly fungovat ostřikovače, takže jsem moc neviděl. Výchozí pozice do semifinále není úplně špatná," prohlásil Ondřej Smetana. Zdeněk Kučera obsadil patnáctou příčku. "Máme velké problémy s podvozkem, které bych chtěl do příštího závodu vyřešit. Nepřálo nám ani počasí, jet na suchých gumách v dešti byl docela problém," řekl Zdeněk Kučera.

MS/ME 2014 - Anglie

V divizi Touring Car je ve vedení Kjetil Larsen před Lundhem a Bratenem. I přes deštivé počasí došlo dnes k několika požárům na vozech. Ten největší zachvátil vůz Ford RS 200 , se kterým jel v rámci exhibiční jízdy vozů skupiny B Pat Doran.

MS/ME 2014 - Anglie