Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Tomáš Stránský přestupuje do MMČR

30.01.2019 | Autor: Petr Šulčík
Tomáš Stránský přestupuje do MMČR
Do Mezinárodního mistrovství Česka v rallycrossu míří další jezdec. Po několika sezonách v Rallycross Cupu uvidíme Tomáše Stránského v republikovém šampionátu.

Konkurenci divize National 1600 rozšíří vsezoně 2019 další jezdec. Po několika úspěšných sezonách v Rallycross Cupu se v rámci této divize v Mezinárodním mistrovství Česka ukáže s vozem Citroën C2 Tomáš Stránský.

Rallycrossové začátky

"K rallycrossu jsem se dostal ze zvědavosti vyzkoušet něco nového. Poté, co jsem ukončil hobby závodění s motorkou na okruzích. Chyběl  mi adrenalin a závody. Do Sedlčan to mám pětadvacet kilometrů a chodil jsem tam od mala koukat jak na autokros tak na rallycross. Hodně tomu pomohla zvědavost, tak jsem na Silvestra 2014 koupil vůz Mitsubishi Colt a jel závod ve třídě do 1400 kubíků, který jsem vyhrál. V další sezoně jsem pokračoval s coltem v hobbyrallycrossu. Docela se mi dařilo a tak na rok 2015 přišel přechod do Rallycross Cupu ve třídě N1600+ s vozem Opel Astra. Rallycross se mi líbí především, že se závodí jak na asfaltu tak šotolině, nechybí kontakty a schází se zde bezva parta lidí. Vždy jsem obdivoval souboje při sledování závodu jako divák na kotlině."

Rallycross Cup 2018 - Sedlčany

Minulé sezony

"V roce 2015 jsem skončil v hobbyrallycrossu v divizi do 1400 kubíků s coltem celkově druhý. V následující sezoně jsem se posunul do divize N1600+. S vozem Opel Astra jsem obsadil druhé místo, když mi titul utekl těsně v souboji s Kubou Hezoučkým. O rok později jsme sváděli skvělé souboje s Tomášem Rajchmanem a Petrem Crhákem, který jezdil Peugeota 206 po Kubovi. To byla jedna z nejlepších sezon, kde jsme si to opravdu rozdávali o každý centimetr trati. Bohužel díky nešťastnému incidentu v posledním závodě v Sosnové mi titul unikl o dva body. Rok 2018 se nesl v duchu stavby nového auta Citroen C2 VTS s tím, že celá sezona bude pojata jako testovací pro přechod do MMČR N1600. Celkově z toho bylo konečné páté místo."

Rallycross Cup 2018 - Sedlčany

Rallycross Cup x MMČR

"Konkurence je velká v obou seriálech. V Rallycross Cupu ve třídě N1600 se to moc srovnávat nedá. Není tam váhové omezeni a je povoleno proměnné časování ventilů. S autem postaveným dle předpisů pro MMČR N1600 je to těžké. V MMČR je divize National1600 také hodně vyrovnaná a konkurence velká. Těším se na těsné souboje. Auto je snad až na pár drobností připravené. Uvidíme, jak bude fungovat."

Rallycross Cup 2018 - Sedlčany

Český rallycross

"Myslím, že na tom český rallycross není zas tak špatně. Mínusem je nedostatek rallycrossových tratí a neustálé rušení závodu na mnou oblíbené trati v Sosnové. Jet republiku třikrát v Sedlčanech mě moc nebaví. Bylo by super vrátit Sosnovou zpět. Závěrem bych chtěl poděkovat rodině, kamarádům a klukům od zahradní techniky Stiga za pomoc a podporu v uplynulých sezonách a těším se na sezonu 2019 v novém prostředí a na nových tratích."