Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Rallycrossová akadamie proběhla v Mostě

3.11.2017 | Autor: Petr Šulčík
Rallycrossová akadamie proběhla v Mostě
Již po čtvrté se sešli adepti rallycrossového sportu na rallycrossové akademii, která se tentokrát uskutečnila na polygonu v Mostě.

Letos poprvé tuto akci pořádal Klub mládeže v AČR a spolupořadatelem byla komise Off- Road AČR. Mladí jezdci zavítali na velmi pěkný polygon , který je součástí Autodromu Most. Na začátku této akce je seznámil s teorií sportovní jízdy instruktor a bývalý okruhový jezdec Jiří Patera . Po teoretické části se všichni odebrali na vytyčený okruh, kde pod dohledem zkušených instruktorů Pavla Koutného a Jaroslava Starého, kteří s tímto projektem spolupracují již čtyři roky začala praktická část. V první části byli účastníci v roli spolujezdců a tím získali první zkušenosti s rallycrossovou tratí. V další části se role vyměnili a jezdci začali z vozy Ford Fiesta 1,6 sbírat první závodnické zkušenosti.

Rallycrossová akademie - Most 2017

Rallycrossová akademie - Most 2017

Po přestávce následovaly pohovory s instruktory a jezdci odstartovali do svého prvního závodu na dvě měřená kola. Jako z každých závodů, tak i z této akce si jezdci odvezli pamětní diplomy a poháry.  Nebylo důležité kdo zvítězil, ale sešli se zde mladí závodníci, jejich rodiče a organizátoři závodů. Měli tak čas si popovídat co bude dál. Když bude fungovat mládežnická základna, tak se bude v Česku rozvíjet ve světě uznávaný motoristický sport, kterým je rallycross. Nás jako pořadatele může potěšit příslib třech jezdců, kteří chtějí startovat v mistrovství republiky 2018. Závěrem chceme poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli a těšíme se na první závod v příštím roce 2018.

Klub mládeže v AČR a komise Off - Road

Rallycrossová akademie - Most 2017

Rallycrossová akademie - Most 2017