Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Zóna skončí o víkendu v Maggioře

19.10.2018 | Autor: Petr Šulčík
Zóna skončí o víkendu v Maggioře
Mistrovství Zóny střední Evropy 2018 má tento víkend na programu poslední letošní závod v italské Maggioře. Startovat budou tři čeští jezdci.

Letošní mistrovství Zóny střední Evropy je téměř u konce. O titulech je rozhodnuto. V divizi Super1600 získal prvenství Jan Ratajský, v SuperTouringCars do dvou litrů Roman Častoral. Za ním jsou v pořadí další čeští jezdci Martin Šindelek, Tomáš Michal a Jakub Michal. Šanci na zisk druhého místa v divizi SuperCars má Lukáš Červený, který je nyní na třetím místě se ztrátou deseti bodů za Tamásem Karaiem. Maďar ovšem pravděpodobně v Maggioře startovat nebude, zatímco český jezdec ano. V divizi SuperTouringCars nad dva litry získá první místo za letošní rok Slovák Miroslav Pospíchal.

ZSE 2018 - Česko I.

ZSE 2018 - Česko II.

Potvrdit třetí místo v divizi Super1600 jede Tomáš Krejčík. Se starším vozem Škoda Fabia ve druhé polovině trápil konkurenci, navíc dokázal vyhrát poslední závod českého šampionátu ve Fuglau. Premiéra v rallycrossu čeká na dalšího českého mladíka Dana Skočdopole. Ten pojede s vozem Škoda Fabia, se kterým jel minulý víkend Josef Šusta podnik mistrovství Evropy v Německu. Ovšem vzhledem k věku (ročník 2003) může startovat jen se čtrnáctistovkovým motorem. Motokárový závodník si auto ve středu vyzkoušel při testu v Sedlčanech. Na české mladíky ovšem čeká konkurence v podobě jezdců, kteří mají zkušenosti i z mistrovství Evropy. V sobotu jsou v Maggioře na programu volné tréninky a první kvalifikace. V neděli pak další tři kvalifikační jízdy, semifinále a finále.

Test - Sedlčany - Dan Skočdopole

Test - Sedlčany - Dan Skočdopole

Seznam přihlášených jezdců - ZSE 2018 - Itálie (Maggiora)