Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Změny v mistrovství Evropy pro rok 2013?

6.08.2012 | Autor: Petr Šulčík
Změny v mistrovství Evropy pro rok 2013?
Jak bude vypadat mistrovství Evropy v příští sezoně?

Minulý týden avizoval server erc24.com, že v rámci mistrovství Evropy by mohlo v příští sezoně dojít k převratným změnám. Do šampionátu má vstoupit promotér známý z mistrovství světa na ploché dráze. Jedná se o společnost BSI. Změny se mají týkat především formátu závodů. Příští týden se o tomto problému budu jednat na off-road komisi FIA.
Jezdci divize TouringCars a Super 1600 by měli své hlavní závody odjet během soboty, v neděli by na řadu přišla divize SuperCars, kde jsou změny nejzásadnější. Do sezony budou vybráno pouze čtrnáct jezdců a další dva náhradníci. Klíč k výběru není zatím znám. Jezdci by se měli mezi sebou utkávat v rozjížďkách, podobně jako u ploché dráhy.
V Belgii se jezdci sešli v pátek večer na neformální schůzce s představiteli FIA a zástupci promotéra. Hned další den byla sepsána petice proti těmto změnám, kterou většina jezdců podepsala. Změny se nelíbí ani fanouškům. "Jde o totální nesmysl a nedovedu si představit, že by k něčemu takovému došlo. " myslí si Pavel Koutný, jediný český zástupce v divizi SuperCars. Stejný názor zastávají také ostatní čeští jezdci.
"Některé návrhy zní dobře, jiné špatně. Zatím se neví, co se bude dít. Problém budou mít určitě menší týmy. Televizní přenosy, které promotér slibuje pro nás můžou přinést další sponzory. Je však příliš brzo na nějaké konkrétní závěry," řekl Ulrik Linnemann, zástupce divize Super 1600.
Jezdce na schůzce hájil především Timur Timerzyanov. "Změny, které si nový promotér představuje jsou těžko realizovatelné. Není možné něco, co probíhá dva dny odjet během dvou nebo tří hodin. Auta na to nejsou stavěná, nelze mít jako na ploché dráze k dispozici víc motorek respektive aut," uvedl Timerzyanov.
Jak bude mistrovství v příštím roce vypadat zatím není jasné. Mluví se také o změně statutu šampionátu na mistrovství světa. Dostat tento sport na kontinenty jako je Afrika nebo Austrálie není příliš reálné. Promotér už jedná také z organizátory jednotlivých podniků. "O těchto změnách vím, i když zatím jsme jednání neabsolvovali. Můžu však potvrdit, že jsme podali přihlášku do kalendáře mistrovství Evropy na rok 2013," potvrdil ředitel automobilových závodů v Sosnové Jan Mochan.