Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Změna plánu...

21.04.2014 | Autor: Petr Šulčík
Změna plánu...
Čeští jezdci mění své plány pro sezonu a většina z nich míří do Portugalska na první závod mistrovství světa a Evropy. (+foto z testů a příprav)

Do začátku seriálů mistrovství světa a Evropy zbývají poslední dny. Přípravy českých jezdců na novou sezonu jdou do finále. Své letošní plány mírně pozměnil Zdeněk Kučera. Původně chtěl startovat v Essay na prvním podniku Rallycross Challenge Europe a následovat měla účast na několika vybraných závodech mistrovství Evropy. S vozem Škoda Fabia divize Super1600 se ale představí už na prvním závodu v Portugalsku. "V původním plánu jsem měl Norsko, po zvážení situace jsem se ovšem rozhodl nakonec pro závod v Portugalsku. Chybět bych nechtěl ani v Anglii, Švédsku, Belgii, Francii a Itálii. Přes zimu jsme zapracovali na autě, Jaroslav Vančík připravil nový motor. Uvidíme jak se nám bude ve velké konkurenci dařit," prohlásil Zdeněk Kučera.

RCE 2013 - Belgie

Pavel Vimmer přehodnotil svůj záměr a místo účasti v kompletním seriálu RCE 2014 se rozhodl také pro mistrovství Evropy. "Hlavním důvodem je neprůhlednost RCE 2014. Vypadá to, že to Challenge bude šampionát o jedné divizi. Většina jezdců divize SuperCar se rozhodla jet závody mistrovství Evropy nebo světa a aut divize TouringCar už loni startovalo málo. Navíc rozdíl v nákladech na cestování a ve vzdálenostech na jednotlivé podniky není zásadní," vysvětluje přehodnocení situace Pavel Vimmer.

Pro seriál mistrovství Evropy se rozhodl také Václav Veverka mladší. "Nelíbí se mi změny v pravidlech seriálu Rallycross Challenge Europe. Systém závodů je nyní stejný jako v mistrovství Evropy, i proto dáváme přednost Evropě," uvedl Veverka.

RCE 2013 - Nizozemí

Připraven na start sezony je také Ondřej Smetana, kterého čeká v týdnu závěrečný test vozu Ford Fiesta. "Auto je poskládané, čeká nás poslední doladění," řekl Smetana. Na startu v portugalském Montalegre by něměl v divizi TouringCar chybět s novým vozem Opel Corsa ani Roman Častoral.
 

Foto z posledních příprav a testů:

147

147

147

foto: Josef Kadlček, Petr Šulčík, Vojtěch Konopištský