Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Ondřej Smetana útočí na evropský bronz

2.09.2014 | Autor: Petr Šulčík
Ondřej Smetana útočí na evropský bronz
Český jezdec bude v posledních třech evropských závodech bojovat o konečné třetí místo v divizi Super 1600.

Se sezonou zatím spokojenost

"S průběhem sezony musím být zatím spokojen. Před sezonou jsem se chtěl pohybovat na úrovni účasti ve finálových jízdách a co nejvíce se přiblížit špičce divize Super 1600. Přes zimu jsme udělali kompletně novou zadní nápravu. Bert Zomer zase zapracoval na motoru. Vynaložené úsilí se vyplatilo a dostavily se také výsledky."

Chybějící body

"Když se podívám zpátky na některé závody, tak jsem několik bodů ztratil úplně zbytečně. Mám na mysli především závod v Belgii, kde jsem po chybě traťového maršála přišel o lepší postavení na startu finálové jízdy. Sportovní komisaři navíc situace nechtějí řešit. Ztrát bylo daleko víc. Nyní je potřeba se soustředit na poslední tři závody."

MS 2014 - Belgie

Radost i smutek ve Švédsku

"Dá se říct, že závod ve Švédsku se mi skutečně povedl. Nejen, že jsem byl schopen zajíždět časy na úrovni špičky naší divize, ale byl jsem dokonce rychlejší. O to víc mě mrzí finále, ve kterém se Zagumennov nezachoval vůbec férově a poslal mě mimo trať. Závod jsem měl rozjetý na vítězství. A opět jsme u neochoty sportovních komisařů, kteří odmítli se situací vůbec zabývat."

MS 2014 - Švédsko

Příprava na zbytek sezony

"Nyní po se musíme pečlivě připravit na závěr sezony. Po čtyřech závodech v pěti víkendech byl také konečně čas na odpočinek. Závěr sezony ovšem bude náročný. Během čtyř víkendů nás čekají tři závody. A cíle? Se čtvrtým máme stejně bodů a na třetího Linnemanna ztrácíme třináct bodů. Takže boj o konečné stupně vítězů je stále otevřený. Bojovat budu až do konce."

Podaří se Ondřeji Smetanovi získat evropský bronz stejně jako v roce 2008 v tehdejší divizi 2?