Závod Nitro Rallycross v Calgary pro Kevina Erikssona

6.02.2023 | Autor: Petr Šulčík
Vítězem dalšího závodu seriálu Nitro Rallycross v Calgary, který se jel opět na sněhu, se stal Kevin Eriksson.

Předposlední podnik sezony 2022 - 2023 seriálu Nitro Rallycross se konal v kanadském Calgary, kde byl pro jezdce opět připraven okruh se sněhovým a ledovým podkladem. Joker lap trati obsahoval průjezd tunelem, bylo však velmi těžké udržet povrch v konzistentní podobě. Vzhledem k denním vysokým teplotám v kanadském městě museli organizátoři upravit formát závodu a v neděli se místo skupinových rozjížděk závodilo znovu ve dvojicích. První závod dvojic vyhrál Fraser McConnelll, ve druhém si první vítězství připsal Kris Meeke, který ve finále porazil Kevina Erikssona. V Superfinále (čtyři nejlepší) odstartoval naopak nejlépe Kevin Eriksson a zvítězil. Na druhém místě dojel Kris Meeke a třetí Travis Pastrana. Body se tentokrát neudělovaly a závod nebyl zrušen jen z důvodu velké návštěvnosti. Závod sledovalo na tribunách kolem 20 tisíc diváků. Seriál vyvrcholí v polovině března v Glen Helen v Kalifornii, kde se rozhodne o prvenství mezi Larssonem, Bakkerudem a McConnellem.

Výsledky - Nitro RX 22-23 - Calgary (CND)

Nitro RX 22-23 - Calgary - finále