Závod GRC na Barbadosu vyhrál Scott Speed

19.05.2014 | Autor: Petr Šulčík
Americký jezdec vyhrál úvodní závod Global Rallycross Championship 2014. (+video)

Za účasti mnoha osobností proběhl na ostrově Barbados první závod seriálu Global Rallycross Championship 2014. Na úvodním podniku samozřejmě nechyběli hlavní tři představitelé pořadu Top Gear Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond. Mimo závod se Ken Block v rallycrossové fiestě utkal s Lewisem Hamiltonem, který jel se svým vozem formule 1 Mercedes.

Samotný závod vyhrál americký jezdec Scott Speed a přinesl tak vítězství novému týmu Volkswagen Andretti. Spolu se Speedem startuje v tomto týmu s vozy VW Polo SuperCar také další Američan Tanner  Foust, který se představí o nadcházejícím víkendu v anglickém Lydden Hillu. Finále, jak už je v GRC tak trochu pravidlem bylo zastaveno poté, co Ken Block poslal svoji fiestu po kontaktu s Joni Wimanem přes střechu. Jezdci se nic nestalo.  Na druhém místě dojel Steve Arpin před Brianem Deeganem. Sverre Isachsen s nově připraveným vozem Subaru Impreza skončil na šestém místě.