Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Šestice českých jezdců míří do Anglie

19.05.2014 | Autor: Petr Šulčík
Šestice českých jezdců míří do Anglie
Poprvé v letošní sezoně budou startovat také Pavel Koutný a Jaroslav Vančík.

Po portugalské premiéře se mistrovství světa a Evropy přesouvá do Anglie. Na trati v Lydden Hillu se odehraje druhý závod letošní sezony. Nabitý seznam přihlášených jezdců slibuje zajímavou podívanou. V Anglii se podruhé ve voze VW Polo Supercar (poprvé startoval minulý týden na Barbadosu) představí Tanner Foust, poprvé se v rámci letošního šampionátu objeví Davy Jeanney, Robin Larsson (premiéra v divizi Super Car v rámci ME), Peter Hedström, Jérome Grosset - Janin nebo šampion britského mistrovství cestovních vozů Andrew Jordan. Chybět nebude ani šestice českých jezdců.

Lydden Hill je letos prvním závodem pro mistrovství Evropy divize Super Car, které čítá pět závodů. Kromě Anglie se pojede v Norsku, Belgii, Německu a Itálii. V silné konkurenci se bude chtít prosadit také český jezdec Pavel Koutný s vozem Ford Fiesta. "Přes zimu jsme pracovali především na motoru, drobné změny jsme udělali také na podvozku a tlumičích. Nedokážu ovšem odhadnout, kde se budeme v této konkurenci pohybovat. V plánu mám odjet všech pět závodů. Uvidíme jak se bude šampionát vyvíjet. Zajímá mě také postoj technických komisařů, kteří se v letošní sezoně zaměřují na nepovolené zásahy do karoserií aut," uvedl Pavel Koutný.

V divizi Super 1600 se kromě čtveřice Veverka, Smetana, Kučera a Vimmer, která startovala už na prvním závodu v Portugalsku, představí po delší době v rallycrossu Jaroslav Vančík. Poprvé pojede s nově postaveným vozem Citroën C2. "Těším se. V Anglii jsem startoval před dvěma lety, takže s tratí mám určité zkušenosti. Doufám, že nové auto bude fungovat bez problémů," řekl Jaroslav Vančík.


Jaroslav Vančík - Citroën C2 S1600

Seznam přihlášených jezdců - Lydden Hill 2014

Časový harmonogram - Lydden Hill 2014