Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Začíná další Hansenova éra?

27.05.2013 | Autor: Petr Šulčík
Začíná další Hansenova éra?
Dvacetiletý syn čtrnáctinásobného mistra Evropy vyhrál svůj první závod. (+video)

Třetí závod letošního mistrovství Evropy se konal na jedné z nejatraktivnějších tratí, která se vůbec na evropském kontinentu nachází. Timmy Hansen ve svém čtvrtém startu v divizi SuperCars dokázal zvítězit. O svém triumfu rozhodl jen několik zatáček před cílem. Své první vítězství v mistrovství Evropy zaznamenal také Reinis Nitiss, v TourinCars zvítězil Daniel Lundh. Roman Častoral vybojoval skvělé druhé místo.

Finálové drama

Po startu finále divize SuperCars se na první místo dostal úřadující mistr Evropy Timerzyanov. Drama se začalo odehrávat hned po nájezdu na šotolinu, kde se Davy Jeanney na krátko před ruského jezdce dostal. Timerzyanov se ovšem tak lehce nedal a po drobném přistrčení následně vyvezl Francouze až k bariéře z pneumatik a předjetí mu u výjezdu z joker lapu vrátil. Rozhodly právě průjezdy joker lapem. Když tam zamířil v posledním kole Timerzyanov, Hansen se dostal těsně na první místo. Svého týmového kolegu zkušeně nechal za sebou, i přes kontakt ze strany Timerzyanova. Vítězství pak ve výjezdu k cíli udržel. "Je to neuvěřitelné. Timur byl celý víkend hodně rychlý, ale já byl ve finále o kousek rychlejší. Auto fungovalo skvěle, nastavení, které jsem dnes použil bylo správné," řekl v cíli Hansen. Čtvrté místo si připsal po dvou protrápených závodech Borseth před týmovým kolegou Hedströmem. Alexander Hvaal dojel finále na prázdné pneumatice. Pneumatika zradila už v semifinále také Pettera Solberga, který měl postup na dosah, stejně jako Matse Lysena, který sváděl souboj o postup s Hedströmem.

ME 2013 - Maďarsko

První vítězství

Už po prvních rozjížďkách divize Super 1600 dokazoval Reinis Nitiss, že Maďarsko by mohl být jeho závod. Ale jako by tomu sám ani nevěřil. Druhý den zvítězil v jedné rozjížďce, poté vyhrál semifinále i finále. Především semifinálové jízdy nabídly dramatické momenty. Hned po startu prvního se srazili za první zatáčkou Zagumennov s Färénem a závod pro ně skončil. Poslední čtvrté nepostupové místo zůstalo po opakovaném startu Shigabutdinovovi. Ve druhém semifinále se zase k postupujícím Erikssonovi a Rakhmatullinovi přidal po startu z poslední řady Makarov. Po téměř poklidném průběhu finále, kdy za druhým Rakhmatullinem dojel třetí Linemann si ovšem slovo vzali opět techničtí komisaři. Kvůli nedodržení váhového limitu odsunuli dánského jezdce ze třetí pozice na šestou. "Nevím jak se to mohlo stát. Po třetí rozjížďce mě vážili a všechno bylo v pořádku. Po finále nám navážili o 24 kilogramů méně, přitom žádné změny jsme na autě nedělali. Jsem zklamaný," prohlásil Ulrik Linnemann.

ME 2013 - Maďarsko

Česká radost

Jezdci divize TouringCars jeli rovnou finále. Roman Častoral zůstal po startu na vnější straně tratě. V průběhu prvního kola se ovšem dokázal probojovat až na druhé místo. Ze druhé řady se po skvělém startu dostal do vedení Daniel Lundh. Derek Tohill se ve druhé zatáčce po kontaktu s Pauwelsem přetočil, přesto dokázal dojet na třetím místě. Vedoucího jezdce mistrovství Evropy Robina Larssona postihl defekt a finále nedokončil. "Po problémech, které mě postihly v sobotu, se mi v neděli dařilo daleko lépe. Druhé místo je skvělé, navíc jsem se posunul do čela mistrovství Evropy. Trochu mě mrzí posuzování situací ze strany komisařů. Pauwelsovi prošel jak sobotní náraz do mého zadního kola, tak i otočení Tohilla ve finále," uvedl Roman Častoral.

V kategoii JRX zvítězil nováček William Nilsson, když se do vedení dostal až na konci předposledního okruhu, poté co chybovala do té první první Magda Andersson.

ME 2013 - Maďarsko

Video z prvního a druhého dne: