Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Z Norska do Švédska..

27.06.2012 | Autor: Petr Šulčík
Z Norska do Švédska..
Jezdci se pomalu přesouvají do švédského Höljes.

Poslední závod první poloviny mistrovství Evropy v norském Hellu příliš stěstí českým zástupcům nepřinesl. Nejlepším z pětice českých jezdců v divizi Super 1600 byl jedenáctý Ondřej Smetana, vyhrál Ildar Rakhmatullin. V nejsilnější divizi SuperCars zvítězil Tanner Foust, divizi TouringCars opanoval navrátivší se Lars Oivind Enerberg.

V divizi SuperCars šlo opět všechno v zaběhnutých kolejích. K žádnému překvapení nedošlo. Timur Timerzyanov měl ve třetí sérii rozjížděk problém s poloosou, ve A finále se před něj rychlou jízdou jízdou a dobře zvoleným joker lapem dostal Liam Doran. O vítězství Tannera Fousta nebylo po jeho výborném startu pochyb. Ve Švédsku ovšem nebude ani Foust ani Doran startovat. Přednost dávají startu v rámci GRC na X Games v Los Angeles. Hvězdou švédského závodu bude bývalý juniorský mistr světa Per Gunnar Andersson. Na start se postaví s vozem Škoda Fabia týmu Petera Hedströma.

ME 2012 - Norsko

Slovo vyhrál u Rakmatullina v divizi Super 1600 lze použít pouze v uvozovkách. Na trati byl totiž nejrychlejší Ulrik Linnemann. Ve finále o vedení bojoval s Andreasem Bakkerudem, který ovšem kvůli technické závadě musel odstoupit. Po závodě se však začaly dít věci. Linnemann byl posunut na druhé místo, zvítězil Rakhmatullin. Přestupkem bylo překřížení cesty ruskému jezdci při výjezdu z joker lapu. "Je to neuvěřitelné, co se stalo, ale nic s tím neudělám," řekl po závodě Linnemann. Zajímavé je, že dánský jezdec byl "jen" posunut na druhé místo a nebyl z finále vyloučen. 
Jaroslav Vančík v Norsku poprvé usedl do fabie, se kterou obvykle jezdí Zdeněk Čermák. Změna auta mu ovšem příliš radosti nepřinesla. "Auto se chovalo úplně odlišně než to, se kterým jsem startoval na předchozích závodech. Udělali jsem určité změny na převodovce a na podvozku. Ke konci už se zdálo, že vše funguje dobře. Ve finále C jsem měl probém s poloosou. Trať v Norsku se mi ale  velmi líbila. Doufám, že v Belgii mě čeká lepší závod," prohlásil.
Mnoho ran schytal během závodu Jan Skála. Ve třetí rozjížďce se chystal konečně zajet dobrý čas, ovšem na startu mu prasklo plynové lanko. "Chtěl jsem rozjížďku dojet, lanko jsem chytil do ruky, ovšem přidávat s tím moc nešlo. Jsem rád, že máme auto v pořádku a můžeme startovat ve Švédsku," uvedl Skála. 

ME 2012 - Norsko

V divizi TouringCars se sešla početná konkurence, navíc se v domácím závodě se vrátil úřadující mistr světa Lars Oivind Enerberg. Náš Roman Častoral Norsko vynechal, ve Švédsku by měl startovat. Enerberg byl po celý víkend nejrychlejší, druhé místo si ve finále pohlídal Tohill, třetí dojel David Lundh s vozem Volvo C30.

Většina účastníků se už přesunula do švédského Höljes, které je mnohými považováno za vrchol sezony. Během cesty bylo k vidění i stádo losů.

Los 1

Los