Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Z Francie do Lotyšska

12.09.2018 | Autor: Petr Šulčík
Z Francie do Lotyšska
V rychlém sledu se stěhuje světový a evropský šampionát do hlavního města Lotyšska Rigy k devátému závodu sezony.

Loni v lotyšské Rize oslavil Johan Kristoffersson vítězstvím zisk mistrovského titulu. Tato situace letos nenastane, i když švédský jezdec je k titulu už hodně blízko. Po závodě ve francouzském Lohéacu má náskok 59 bodů, takže i kdyby získal plný počet třiceti za vítězství a druhý Andreas Bakkerud nebodoval (což je velmi nepravděpodobné), tak by měl před posledními třemi závody náskok 89 bodů. V těch se bude ještě bojovat o devadesátku. Ale dost bylo výpočtů. Největším konkurentům Johana Kristofferssona jde především o to ho porazit a přerušit tak jeho vítěznou sérii, která trvá od závodu od konce května v Anglii. Ve Francii k tomu byl blízko tým Audi, ale ve strhujícím závěru se Kristofferssonovi podařilo dostat na první místo.

MS 2018 - Francie

Titul v Rize bude nejspíše slavit jiný jezdec. Renis Nitišs má před posledním závodem mistrovství Evropy divize Supercar náskok 26 bodů a je tak velmi blízko ke svému prvnímu prvenství v této divizi. Aleš Fučík i poslední závod pojede s fabií. Ke svému závěru spěje také mistrovství Evropy divize Super 1600. Zbývají dva závody. Šest bodů rozdílu mezi první trojicí slibuje velmi napínavé finále. V Lotyšsku nebude chybět ani pětice českých závodníků Josef Šusta, Ondřej Smetana. Pavel Vimmer, Václav Veverka a Marcel Suchý, kteří budou bojovat o co nejlepší umístění. Všech pět má z lotyššskou tratí zkušenosti.

Seznam přihlášených jezdců - MS 2018 - Lotyšsko (Riga)