Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Vzhůru na sever!

8.06.2016 | Autor: Petr Šulčík
Vzhůru na sever!
Následující dva podniky rallycrossového MS se uskuteční ve Skandinávii. Na programu jsou závody v Norsku a Švédsku.

Pátý závod mistrovství světa v rallycrossu se uskuteční na trati v norském Hellu. Přeruší právě na domácí trati Petter Solberg tři závody trvající vítěznou sérii Mattiase Ekströma? Nebo vyhraje poprvé letos někdo jiný? Na tyto otázky nám dá odpověď až víkendový závod. Na domácí trati úřadující šampion ještě nezvítězil a příliš se mu na této trati ani nedaří. Loni patřil norský závod vůbec k nejdramatičtějším v celé sezoně. "Norsko bylo prvním závodem pro tým EKS. Kvůli nedostatku času byl motor pro druhý vůz dopravován dokonce vrtulníkem. Je to trať s převýšením a několika rychlými zatáčkami na asfaltu," řekl Mattias Ekström, který vede šampionát o pět bodů před Solbergem.

Pokračovat bude také evropský šampionát divize Super Car a divize Touring Car. Jezdci těchto divizí za sebou mají úvodní závod v Belgii, kde se z vítězství radovali Kevin Hansen a Magda Andersson. Program doplní jezdci kategorie RX Lites, ve které se závodu zúčastní Andořan Albert Llovera. Zdravotně postižený jezdec ochrnutý od pasu dolů, který absolvoval letošní Dakar v Tatře týmu Bonver. Upraven pro něj bude vůz polského Lotta.

Seznam přihlášených jezdců - Norsko (Hell) 2016