Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Vybojuje Solberg i přes zranění body?

26.09.2017 | Autor: Petr Šulčík
Vybojuje Solberg i přes zranění body?
Norský jezdec Petter Solberg nastoupí, i přes zranění do jedenáctého závodu MS v Německu. Pojede jen o body do hodnocení jezdců.

Norský jezdec Petter Solberg nastoupí, i přes zranění, které utrpěl po startu semifinálové jízdy v Lotyšsku, do jedenáctého závodu mistrovství světa v německém Buxtehude. Už dříve bylo oznámeno, že se třetím vozem týmu PSRX Volkswagen Sweden pojede dlouholetý jezdec Volkswagenu napříč všemi kategoriemi Dieter Depping. Ten měl původně startovat se třetím vozem. Po události z Lotyšska to bude ale právě on, který pojede spolu s už jistým mistrem světa Johanem Kristofferssonem o body do hodnocení týmů. Je třeba říct, že šlo o Solbergovo rozhodnutí.

MS 2017 - Lotyšsko

Situace v šampionátu je stále otevřená. Petter Solberg je zatím na druhém místě se ziskem 209 bodů, pět bodů na něj ztrácí třetí Mattias Ekström a patnáct Sebastien Loeb. Boj o titul vicemistra bude pokračovat právě v Německu. Solberg chce do závodu nastoupit i se zlomenou klíční kostí, kterou mu doktoři zpevnili včerejší operaci. Dále má z Lotyšska zlomená také dvě žebra. Solberg je ovšem velký bojovník a rozhodně nedá Německu ani metr trati zadarmo. "Petter zkusí v Buxtehude závodit. Uvidíme ovšem, jak se bude celá situace s jeho zdravím vyvíjet," řekla Solbergova manželka Pernilla.