Tyto webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají zlepšovat naše služby, personalizovat reklamy a analyzovat návštěvnost. Používáním našich stránek s tímto souhlasíte.
Více informací

Najdete nás na FacebookuInstagramYoutubeRSS

Světový šampionát zavítá do Německa

28.09.2017 | Autor: Petr Šulčík
Světový šampionát zavítá do Německa
Předposlední závod letošního ročníku mistrovství světa a poslední na evropském kontinentu se pojede v německém Buxtehude.

Jedenáctý závod mistrovství světa přivítá o víkendu německé Buxtehude. Na okruhu Estering vyvrcholí také letošní evropské šampionáty divizí Super1600 a Touringcar. V mistrovství světa je rozhodnuto. Titul dva závody před koncem získal letošní suverén a vítěz šesti závodů Johan Kristoffersson, stejně tak mezi týmy triumfoval PSRX Volkswagen Sweden. Rozhodnuto není o titulu vicemistra. Zatím je na druhém místě Petter Solberg, ale ten kvůli zranění z Lotyšska (zlomená klíční kost a dvě žebra) bude v Buxtehude zdravotně indisponován a po pondělní operaci není vůbec jisté jestli bude schopen závodit. Ve hře tak jsou třetí Mattias Ekström a čtvrtý Sebastien Loeb. Premiéru v rallycrossu v Buxtehude zažije další zkušený závodník Dieter Depping. Němec má zkušenosti s rally, cross - country i s okruhovým závoděním. Testovací jezdec Volkswagenu usedne do vozu Volkswagen Polo Gti Supercar týmu PSRX. Na poslední chvíli nahradil v sestavě týmu DA Racing za volantem vozu Peugeot 208 Jeana - Baptista Dubourga navrátilec Davy Jeanney.

MS 2016 - Belgie

V mistrovství Evropy divize Super1600 má sezonu nejlépe rozjetou obhájce titulu Krisztián Szabó, který má před posledním závodem dvanáctibodový náskok před Artisem Baumanisem, třetí je Jussi - Petteri Leppihalme. Stejně jako v posledních závodech bude v této divizi startovat také šestice českých zástupců. Trojice Šusta, Vimmer a Kučera absolvovala v Buxtehude už červnový závod německého mistrovství. V divizi Touringcar vede před posledním závodem Lars Oivind Enerberg o devatenáct bodů před Philipem Gehrmanem. Závod v Buxtehude začne v sobotu ráno volnými tréninky.